امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38861
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 163
محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حضور ...

محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حضور ایران در نمایشگاه فرانکفورت اظهار داشت: در حال تدارک برنامه‌ریزی برای برنامه‌های اجرایی هستیم تا کارهای مقدماتی برای انتخاب کتاب هم انجام شود.

وی ادامه داد: کتاب‌ها را بر اساس برنامه‌زمان بندی شده از سوی ناشران به اتحادیه ارسال شده، در ادامه قرار است اتحادیه این آثار را برای بررسی موضوعی و محتوایی به نمایندگان ما سپرده تا آثاری که برای معرفی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت مناسب هستند انتخاب و در نهایت چکیده از آنها به انگلیسی ترجمه شود.

* عنوان محوری و توجه به محتوای آثار/ کارهای اجرایی را هم دنبال کرده‌ایم

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ضمن بیان اینکه کارهای امسال موسسه عنوان محور است، افزود: بنا داریم عناوین خوب و مناسب که قابلیت عرضه در بازار نشر بین‌المللی دارند انتخاب و ارسال کنیم؛ ممکن است این کتاب‌ها توسط یک ناشر معتبر و یا توسط ناشری که معروف نبوده و نام و نشان کم‌تری دارد منتشر شده باشد، مهم برای ما کتاب و محتوای آن و قابلیت آن برای ترجمه به زبان‌های خارجی است.

عظیمی خاطرنشان کرد: کارهای اجرایی را هم دنبال کرده‌ایم، طراحی فضای غرفه و نحوه استقرار و چینش کتاب‌ها همه و همه طرح‌هایش آماده و در ادامه هماهنگی با رایزن و سفارت ایران، هماهنگی با مسئولان نمایشگاه فرانکفورت انجام شده و هماهنگی‌هایش انجام شده و کار عقب مانده‌ای نداریم، چون برنامه‌ زمان‌بندی شده در دو حوزه کودک و بزرگسال طراحی کرده بودیم و طبق آن حرکت می‌کنیم.

* از حضور نویسندگان در نمایشگاه فرانکفورت استفاده می‌کنیم

وی پیرامون حضور سه نویسنده در نمایشگاه فرانکفورت به این شرط که هزینه بلیط از سوی موسسه پرداخت شود، این خبر را تکذیب و اضافه کرد: نمی‌دانم این اخبار از سوی چه فردی نقل قول شده و بنده هم تا به حال در این باره صحبتی نداشته‌ام، اما عرض می‌کنم قصد داریم از حضور نویسندگان در نمایشگاه فرانکفورت استفاده کنیم تا با ما همراهی داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول، اینکه جزئیات حضور نویسندگان چگونه خواهد بود، از مواردی است که ما هنوز به آن نپرداخته‌ایم؛ البته اسامی افرادی که همراه ما خواهند بود هنوز قطعی نشده است.

وی در پاسخ به اینکه حضور نویسندگان قطعی اما نام آنها مشخص نیست، بیان داشت: ما تلاش می‌کنیم از حضور نویسندگان در نمایشگاه فرانکفورت استفاده کنیم تا ما را همراهی کنند، اما چه افرادی با چه شرایطی در نمایشگاه فرانکفورت حضور می‌یابند مربوط به جزئیات کار است که هنوز قطعی نشده است، اما نام افرادی که در رسانه‌ها منتشر شده تکذیب می‌شود.

* درج پیام وزیر ارشاد در ویژه‌نامه ایران/ حضور خبرنگاران منتفی شد!

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران درباره گفت‌وگو با علی جنتی وزیر ارشاد پیرامون نمایشگاه فرانکفورت ابراز داشت: نکاتی را پیرامون این نمایشگاه به وزیر ارشاد ارائه کرده‌ام اما جلسه‌ای که قرار بود خدمت ایشان باشیم به آینده موکول شده است که به موقع به دیدار وزیر خواهیم رفت تا گزارشات را ارائه داده و نظرات ایشان را اخذ کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را ابلاغ فرموده‌اند که در ویژه‌نامه صنعت نشر ایران به زبان انگلیسی درج خواهد شد. در آن ویژه‌نامه سعی می‌کنیم نشر ایران، ناشران معتبر، دستگاه‌ها و نهادهای موثر در نشر ایران و آنچه درباره نشر ایران است را معرفی کنیم، ضمن اینکه مقالات محتوایی هم در رابطه با نشر و نقش نشر ایران در پیشبرد ادبیات معاصر و کهن در این نشریه درج خواهد شد.

عظیمی درباره حضور خبرنگاران در جمع اکیپ اعزامی عنوان کرد: درباره حضور خبرنگاران در نمایشگاه فرانکفورت تصمیم خاصی اخذ نشده است، خبرنگار حوزه کتاب، خبرنگار ایبنا است که مستمرا با ما در تماس بوده و خبرهای مربوط به نمایشگاه کتاب استانی و فرانکفورت و... را پوشش می‌دهد.

بر اساس این خبر، گویا قرار نیست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همانند سال‌های گذشته خبرنگار برای پوشش این نمایشگاه به همراه داشته باشد، این مهم در صورتی انجام می‌شود که سید محمد حسینی وزیر ارشاد وقت درباره این موضوع تاکید و وعده کرده بود خبرنگاران به شصت و پنجمین نمایشگاه فرانکفورت همراه اکیپ اعزامی حاضر خواهند بود، اما عدم هماهنگی لازم و نادیده گرفتن پوشش خبرهای این نمایشگاه و بازهم بی اعتنایی وزارت ارشاد موجبات این عدم حضور خبرنگاران را فراهم کرده است این موضوع در حالی با بی اعتنایی صورت می‌گیرد که سال گذشته تعداد زیادی از مدیران و افراد و کارکنان ارشاد به نمایشگاه فرانکفورت اعزام شده بودند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها