امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38876
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 64
سید کاظم سجادی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

سید کاظم سجادی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت که هیئت سه نفره حقوقی و کنسولی به سرپرستی وی که قرار است برای پیگیری سرنوشت «نوراحمد نیکبخت» دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا به یمن سفر کند، بعدازظهر امروز (دوشنبه) راهی پایتخت یمن می‌شود.

دیدار و گفت‌وگو با مقامات یمن و پیگیری سرنوشت این دیپلمات ایرانی، در دستور کار سفر چهار روزه این هیئت قرار دارد. 

پیش از این حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه از عزیمت این هیئت برای پیگیری سرنوشت وابسته اداری سفارت ایران در صنعا که یک ماه پیش در مسیر منزل به سفارت توسط افراد ناشناس ربوده شده خبر داده بود.

 29 مرداد ماه سید عباس عراقچی سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به فارس از صدور ویزا برای هیئت ایرانی خبر داد.

در تماس تلفنی پنجشنبه 31 مرداد ماه ابوبکر القربی وزیر امور خارجه یمن با وزیر امور خارجه کشورمان نیز این موضوع مورد گفت‌وگو قرار گرفت و القربی در این تماس تلفنی ضمن تبریک انتصاب ظریف به این سمت، با اشاره به تلاش‌های دولت متبوعش برای آزادی نیکبخت و با بیان اینکه دولت یمن به صورت جدی موضوع را پیگیری کرده، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک این اقدامات به نتیجه رسیده و دیپلمات ایرانی آزاد شود.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش‌های دولت یمن برای آزادی دیپلمات ایرانی، ابراز امیدواری کرد با اقدامات جدی‌تر دولت یمن آقای نیکبخت هر چه سریع‌تر آزاد شود.

«نوراحمد نیکبخت» وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا ساعت 10 صبح یکشنبه 30 تیر ماه در مسیر منزل به محل سفارت توسط گروهی ناشناس ربوده شد و اخبار رسیده حاکی از این است که وی در سلامت به سر می‌برد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها