امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38878
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 78
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت:  آغاز به کار دولت یازدهم کمیته‌های تخصصی در وزارت ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت:  آغاز به کار دولت یازدهم کمیته‌های تخصصی در وزارت صنعت تشکیل شده که رویکرد این کمیته‌ها تأثیر تجارت و رفع محدودیت‌ها و موانع بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در جلسه‌ای که وزیر صنعت، معدن و تجارت با معاونت‌های مربوطه داشتند، سرفصل‌ها را مشخص و تکلیف کرده‌اند و هر کدام از حوزه‌ها به صورت تخصصی کمیته‌هایی را تشکیل داده و با ذینفعان خود در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت جلساتی برگزار می‌کنند تا برنامه صد روزه کاری حوزه‌ها استخراج شوند.

معاون وزیر صنعت گفت: وزیر صنعت تاکنون سه جلسه با حضور معاونین برگزار کرده است و در آن جلسات ریز محورها استخراج شده و به همه معاونین تکلیف شده است.

صافدل گفت: در حوزه تجارت خارجه و رفع محدودیت‌ها و موانع آن با حضور صندوق ضمانت صادرات ایران، بانک توسعه صادرات، تشکل‌های صادراتی و کنفدراسیون صادرات ایران عصر روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد و در این جلسه بر موضوعاتی تأکید شد.

رئیس کل سازمان توسعه، تجارت گفت: مهمترین موضوعاتی که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت حذف الزام صادر کنندگان به تعهد ارزی، تأکید بر عدماخذ غیرقانونی مالیات از صادر کنندگان، تمرکز بر سیاست‌های تجاری کشور، طراحی یک برنامه عملیاتی صد روزه برای اعزام هیأت‌های تجاری، فعال‌سازی دیپلماسی تجاری برای مقابله با محدودیت‌های تجاری، اصلاح رویه‌های ممنوعیت و صدور مجوز صادرات برای برخی اقلام صادراتی، حذف رویه‌های مجوز و ممنوعیت بوده است.

وی افزود: از دیگر محورهای مهم این جلسات می‌توان به بازنگری و کاهش دامنه کالاهای مشمول استاندارد اجباری در حوزه تجارت خارجی و حذف الزام به اخذ مجوز استاندارد برای کالاهای صادراتی به کشورهایی که توافق همکاری استاندارد بین آنها وجود ندارد اشاره کرد که از جمله مطالبات بخش خصوصی بوده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها