امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38880
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 115
محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید ایمیدرو در پاسخ به سؤال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید ایمیدرو در پاسخ به سؤال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد جزئیات جلسه صبح امروز خود با طیب‌نیا وزیر اقتصاد اظهار داشت: قرار بود روز گذشته جلسه‌ای را با وزیر اقتصاد داشته باشیم که به دلیل حضور مهمان خارجی برگزاری این جلسه به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: در جلسه صبح امروز با وزیر اقتصاد قرار شد کارگروهی به ریاست وزارت اقتصاد موضوع موانع تولید را پیگیری کند و ما نیز پیشنهادات خود را ارائه داده‌ایم و در این زمینه مشارکت خواهیم داشت.

وی توضیح داد: این کارگروه موانع موجود بر سر راه تولید را طی دو هفته آینده شناسایی و اعلام خواهد کرد و راهکارهای لازم برای حل این موانع را نیز تدوین خواهد شد.

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤال دیگر فارس، در مورد برنامه وزارت صنعت برای قیمت‌گذاری خودرو نیز اظهار داشت: شورای رقابت معتقد است که خودرو یک محصول انحصاری است و قیمت آن باید توسط این شورا مشخص شود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که صنعتگران معتقدند خودرو کالای انحصاری نیست و من نیز به این موضوع اعتقاد دارم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: شورای رقابت یک سری وظایف قانونی دارد که محترم است ولی در عین حال بررسی‌ها در این مورد ادامه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم صنعت خودروسازی را به حالت قبل برگردانیم تا فعال شود.

نعمت‌زاده در مورد احتمال تغییر قیمت خودرو نیز گفت: در مورد قیمت خودرو بررسی کامل انجام نشده است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی گفت: توسعه معادن و صنایع معدنی جزو وظایف ایمیدرو است و در حال حاضر در زمینه تبدیل سنگ آهن به فولاد و همچنین صنایع فلزی عقب هستیم که باید در این بخش سرمایه‌گذاری شود.

وی ادامه داد: تکمیل 7 طرح فولادی از جمله پروژه‌های سازمان توسعه معادن است که در حالت تحقق 6 تا 7 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه می‌شود.

نعمت‌زاده در پایان در مورد نحوه انتصاب رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز گفت: طی چند روز گذشته بررسی‌های را در مورد افراد مختلف داشتیم ولی با هیچ کدام به صورت قطعی صحبت نکردیم و حکمی هم صادر نشد.

وی ادامه داد: حکم ریاست کرباسیان در ایمیدرو چند ساعت قبل از برگزاری مراسم معارفه امضا شد و در این مورد روز گذشته با کرباسیان به توافق رسیدیم.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها