امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38903
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 162
«محسن خاکپور» دبیر طرح ملی حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از امضای چند ...

«محسن خاکپور» دبیر طرح ملی حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از امضای چند تفاهم‌نامه با نهادها و وزارتخانه‌ها به منظور آغاز طرح خبر داد و گفت: تاکنون با نهادهایی مانند وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، قوه قضائیه، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان زندان‌ها تفاهم‌نامه طرح ملی حفظ امضا شده است و تلاش می‌کنیم این طرح را در همه وزارتخانه‌ها آغاز کنیم.

بستر کار حفظ در بسیاری از وزارت‌خانه‌ها آماده نیست

وی با اشاره به فراهم نبودن بسترهای لازم برای حفظ قرآن در نهادها و وزارتخانه‌ها گفت: در اغلب نهادها و وزارتخانه‌ها ساختارهای لازم برای آموزش قرآن وجود ندارد و نیاز است ابتدا بسترها آماده شود و سپس تفاهم‌نامه به امضا برسد، از این رو پروسه امضای تفاهم‌نامه قدری زمان‌بر است، همچنین در برخی از سازمان‌ها ساختار وجود ندارد و در برخی دیگر ساختار وجود دارد اما حمایت وجود ندارد، از این رو تا حمایت‌ها و ساختارها فراهم شود، کار کمی به طول می‌انجامد.

نام‌نویسی طرح از طریق سایت حفظ ادامه دارد

وی از نام‌نویسی در طرح، حفظ از طریق پایگاه‌ اطلاع‌رسانی طرح خبر داد و گفت: نام‌نویسی در طرح حفظ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی طرح ملی حفظ قرآن کریم ادامه دارد، البته در نمایشگاه قرآن به صورت کتبی از تعدادی از علا‌قه‌مندان نام‌نویسی به عمل آمد که این ثبت‌نام‌ها هم در سایت طرح وارد می‌شود.

اجرای کلاس‌های حضوری در مؤسسات برتر حفظ

خاکپور از امضای تفاهم‌نامه با مؤسسات برتر حفظ در آینده خبر داد و گفت: در مرحله بعدی به دنبال عقد قرارداد و امضای تفاهم‌نامه با مؤسسات برتر حفظ هستیم تا از طریق آنها برای علاقه‌مندان کلاس‌های حضوری برقرار کنیم، همچنین کسانی هم که نمی‌توانند در دوره‌های حضوری شرکت کنند می‌توانند به صورت مجازی و از طریق سایت در طرح شرکت کنند، البته تلاش می‌کنیم دوره‌های حفظ تلفنی را هم راه‌اندازی کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا تبلیغات طرح ضعیف است؟ گفت: پیوست رسانه‌ای طرح ملی حفظ آماده است اما به دلیل نبود بودجه، تبلیغات طرح آغاز نشده است، البته به محض دریافت بودجه، تبلیغات هم آغاز خواهد شد.

امسال به جز نمایشگاه بودجه‌ای دریافت نکرده‌ایم

دبیر طرح ملی حفظ در خصوص بودجه این طرح اظهار داشت: امسال فقط برای برپایی غرفه در نمایشگاه قرآن بودجه دریافت کرده‌ایم و بعد از نمایشگاه هنوز بودجه‌ای برای طرح ملی حفظ به دستمان نرسیده است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها