امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38925
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 73
جلیل جعفری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

جلیل جعفری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به درخواست 25 نفر از نمایندگان برای تحقیق‌و ‌تفحص از وزارت نفت در جریان بلوکه شدن سه هزار میلیارد دلار از وجوه حاصل از فروش نفت در یکی از بانک‌های خارج گفت: درخواست برای این تحقیق‌و‌تفحص به حدود 6 ماه پیش باز می‌گردد که در جریان فروش نفت ایران و میعانات گازی به علت تحریم بانکی ایران از سوی آمریکا وجوه حاصل از فروش این مقدار نفت در یکی از بانک‌های مالزی بلوکه می‌شود.

وی افزود: در همین ارتباط فردی که نقش بخش خصوصی را در فروش نفت ایران ایفا می‌کرد با باز کردن ال سی در یکی از بانکهای مالزی قصد انتقال وجه فوق‌الذکر را به مبلغ 3000 میلیارد داشت که به دلیل تحریم اعمال شده این وجه در بانک مالزی بلوکه شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: نکته دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که گفته می‌شود این فرد با وجه مذکور اقدام به خرید بعضی از شرکتهای سازمان تأمین اجتماعی کرده و در همین ارتباط مسئولانی از سازمان تأمین اجتماعی، وزارت نفت و بانک‌های داخلی که تضمین‌هایی را تا زمان دریافت ارز حاصل از فروش نفت به وزارت نفت داده بودند، به کمیسیون فرا خوانده شدند.

جعفری خاطرنشان کرد: ابتدا بنا بود تا این موضوع در جلسات کمیسیون حل‌و‌فصل شود اما در نهایت مقرر شد که رأی‌گیری در خصوص انجام این تحقیق‌و‌تفحص در کمیسیون انجام شده و در صورت تصویب این طرح برای رأی‌گیری نهایی به صحن مجلس ارائه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها