امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3893
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ آصف محسنی از افغانستان گفت: علما باید در جریان بیداری مسلمین به وظیفه خود در بیداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ آصف محسنی از افغانستان گفت: علما باید در جریان بیداری مسلمین به وظیفه خود در بیداری مسلمانان بیش از پیش عمل کنند.

وی در نخستین روز از اجلاس علما و بیداری اسلامی در تهران با شرح آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: علما باید در بیداری اسلامی بیش از پیش در صحنه باشند و به موضوع وحدت امت اسلام توجه جدی کنند.

آصف محسن افزود: براساس آیات قران هر قومی بخواهد در وضع خود تغییر ایجاد کند باید همت و تلاش کند و با تنبلی و کاهلی اوضاع هیچ جامعه ای بهبود نمی یابد.

وی با اشاره به وجود مناطقی استراتژیک در دست مسلمانان تصریح کرد مسلمانان باید با امید به رحمت و فضل خداوند در مقابل ابرقدرتها ایستادگی کنند و نباید از این قدرتهای پوشالین دچار ترس و واهمه شوند.

این عالم افغانستانی افزود: باید با تلاشی وافر و تبلیغات مختلف روحیه و امید یک میلیون و400میلیون مسلمان را تقویت کرد.

وی با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در نوروز 92در مشهد مقدس گفت: ایشان در ان روز گفتند اگر اسرائیل ضد جمهوری اسلامی ایران غلطی مرتکب شود تل آویو و حیفا را نابود خواهیم کرد که این موجب افزایش روحیه و امید مسلمانان می شود.

محسنی همچنین با اشاره به رشد وارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی در جهان تصریح کرد: اگر ایران همانند دوران طاغوت عمل می کرد هرگز نمی توانست به این جایگاه والای علمی، پزشکی و نظامی در جهان برسد.

این عالم مسلمان همچنین گفت: جدیدا کتابی به نام توضیح المسائل سیاسی نوشته شده است که جا دارد دبیرخانه مجمع انرا به فارسی انگلیسی و عربی ترجمه کند تا همگان از ان بهره ببرند. آصف محسن همچنین گنجاندن واحدی درسی به نام بیداری اسلامی را در درسهای حوزه های علمیه خواستار شد و گفت: این اقدام موجب روشن شدن ابعاد مختلف بیداری اسلامی می شود.

شیخ آصف محسنی همچنین یادآور شد حوزه های علمیه به ویژه حوزه الازهر مصر باید از حواشی دوری کند و به مسائل مهم جهان اسلام توجه بیشتری کند.

آصف محسن همچنین تقویت دولت مصر را مهم توصیف کرد و گفت: باید برای خلاصی دولت مسلمان مصر از مشکلاتش تلاش کرد. وی در پایان از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای برای برگزاری این اجلاس تشکر کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها