امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38940
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، مقامات کوبا تحت فشارهای آمریکا به مسکو اطلاع دادند که هواپیمای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، مقامات کوبا تحت فشارهای آمریکا به مسکو اطلاع دادند که هواپیمای خطوط «ایروفلوت» روسیه اجازه فرود در هاوانا را ندارد.

یکی از منابع نزدیک به وزارت خارجه آمریکا به روزنامه کامرسانت روسیه اعلام کرد که کوبا هم در بین کشورهایی است که واشنگتن به آن هشدار داده که در صورت کمک به «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا با پیامدهای ناخوشایندی روبرو خواهند شد.

این روزنامه روسی همچنین ادامه داد که مقامات مسکو با اسنودن تماسی برقرار نکرده بودند و یا دعوت‌نامه‌ای برای دادن پناهندگی به وی در قلمرو این کشور صادر نکرده بودند اما از این مسئله آگاهی داشتند که اسنودن از مسیر آمریکای لاتین وارد مسکو می‌شود.

یکی از منابع رسمی توضیح داد: انتخاب مسیر و درخواست وی برای کمک یک عامل شگفت برای ما بود. ما از او دعوت نکرده بودیم.

این روزنامه روسی ادامه داد که اسنودن قبل از آنکه «هنگ‌کنگ» را ترک کند، به مدت چندین روز در کنسولگری روسیه بود و حتی جشن تولد 30 سالگی خود را جشن گرفت.

بنا بر گزارش‌ها، اسنودن به کنسولگری روسیه اطلاع داده بود که قصد دارد در یکی از کشورهای آمریکای لاتین درخواست پناهندگی کند و از طریق مسکو بلیط خود را در اختیار هاوانا قرار داد.

اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا حدود دو ماه پیش در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر پرده برداشت

وی در 23 ژوئن (2 تیرماه) از هنگ‌کنگ به روسیه فرار کرد و قرار بود به هاوانا سفر کند اما اقدام به چنین کاری نکرد و در 16 ژوئیه (25 تیرماه) رسماً از روسیه پناهندگی موقت دریافت کرد.

واشنگتن به طور دائم از روسیه خواسته بود تا از درخواست خود برای اعطای پناهندگی به اسنودن صرفنظر کند و اسنودن را برای محاکمه به واشنگتن بفرستد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها