امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38950
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، جشنواره موسیقی بعلبک روز گذشته با اجرای «مارسل خلیفه» موزیسین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، جشنواره موسیقی بعلبک روز گذشته با اجرای «مارسل خلیفه» موزیسین برتر لبنانی آغاز به کار کرد.

بنابر این گزارش، این جشنواره البته امسال به صورت استثنا در سالن «کارگاه میراث ابریشم» لبنان در ضاحیه شمالی بیروت افتتاح شد.

در افتتاحیه این جشنواره مارسل خلیفه پس از ارائه آثاری با عود شرقی و ویولونسل غربی به همراه برادرش «ساری خلیفه»، در یاد شهدای اخیر لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت و طرابلس گفت: به شهدا می‌گوید شما شده‌اید یک وطن، یک درخت و یک آب و یک سراب.

وی همچنین در مدح «بعلبک» که به دلایل امنیتی برگزاری این جشنواره در آن مقدور نبوده، سرود «به غیبت تو زمستان نزول کرد» را اجرا کرد که شعر آن با عنوان «شهر خورشید» از «طلال حیدر» شاعر لبنانی بود.

بنابر این گزارش، «مارسل خلیفه» در بخش دیگری از اجرای خود در افتتاحیه جشنواره موسیقی بعلبک، کارهای جدید خود که اثر پذیرفته از واقعیت سیاسی لبنان و جهان عرب است را ارائه کرد.

وی ضمن اجرای یکی از آثار خود به نام «ملک الملوک» که به 20 عیب سیاستمداران می‌پرداخت،‌گفت: این ترانه تقدیم به همه سلاطین و امرا و وزرایی است که وقتی دوره آنها تمام می‌شود دوره فرزندان و فرزندان فرزندان‌شان آغاز می‌شود.

خلیفه با بیان اینکه این ترانه متوجه همه سیاستمداران از اقیانوس اطلس تا خلیج فارس است، افزود: هیچ کس در این بین استثنا نیست و اول از همه آنها سیاسیون لبنان هستند.

وی همچنین آثاری چون «من یوسف هستم ای پدرم» و «تخت غریبه» از اشعار محمود درویش را برای فلسطین و یکی از هنرمندان کشته شده سوری اجرا کرد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها