امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38961
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
رضا افرازه امروز در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ساری درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی برنج مازاد بر نیاز کشاورزان اظهار داشت: مراکز خرید برنج ...

رضا افرازه امروز در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ساری درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی برنج مازاد بر نیاز کشاورزان اظهار داشت: مراکز خرید برنج را قبل از شروع فصل برداشت آماده کردیم و با شالیکوبی‌داران در این زمینه جلسات متعددی برگزار کردیم.

وی در ادامه از عدم مراجعه کشاورزان به مراکز فروش برنج خبر داد و دلیلش را نیز بالاتر بودن قیمت برنج در بازارها اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور گفت: قیمت تعیین شده برای خرید برنج تضمینی(برنج شیرودی) که شرکت غله از کشاورزان می‌خرد را 2 هزار و 100 تومان اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر کشاورزان برنج پرمحصول شیرودی را 3 هزار تومان به بالا به فروش می‌رسانند گفت: به خاطر تفاوت نرخ بازار و نرخ اعلام شده، کشاورزان تمایلی به فروش برنج به شرکت غله را ندارند و تاکنون هیچ گونه خرید برنج انجام نشد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور میزان خرید برنج تضمینی در سال گذشته را 6 هزار تن اعلام کرد و گفت:‌ در حال حاضر کشاورزان تمایلی برای عرضه برنج را ندارند و اگر دولت نرخ جدید را برای خرید اعلام کند برنامه خرید در دستور کار ما قرار می‌گیرد.

وی در پایان از آمادگی 70 شالیکوبی بخش خصوصی و نیز چهار مرکز خرید تضمینی شرکت غله برای خرید برنج مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و گفت: بانک سپه نیز مسئولیت پرداخت پول برنج خریداری شده کشاورزان را برعهده دارد.
انتهای پیام/86004/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها