امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38972
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف»، «توماس دیمیتزیره» وزیر دفاع آلمان درباره واکنش به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف»، «توماس دیمیتزیره» وزیر دفاع آلمان درباره واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه گفت: « با وجود جنگ داخلی وخیم در سوریه، من (دلیلی) برای مداخله نظامی خارجی نمی‌بینم.»

دیمیتزیره افزود: «در این مورد باید راه حلی سیاسی در پیش گرفت و غرب نباید تصور کند که می‌تواند مسایل را در خاورمیانه با راه حلی نظامی حل کند.»

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز مخالفت خود را با اقدام نظامی علیه دولت سوریه اعلام کرده بود.

«اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت در این مورد گفت: «ما راهکاری نظامی را در این زمینه دنبال نمی‌کنیم و اعتقادی نداریم که اقدام نظامی از خارج از سوریه بتواند مشکل این کشور را حل کند. به جای این باید در این کشور به دنبال راه حل سیاسی بود.»

فرانسه اعلام کرد که درباره همراهی در اقدام نظامی در سوریه تصمیمی در واکنش به حمله شیمیایی گرفته  نشده است و گزینه‌های دیگر همچنان روی میز هستند.

«لوران فابیوس» امروز با اعلام این موضوع  به رادیو اروپا گفت: «باید اقدام مناسبی صورت گیرد و در روزهای آینده در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد.»

چهارشنبه گذشته کمی پس از ورود بازرسان سازمان ملل به سوریه، که به دعوت دولت این کشور صورت گرفت، مخالفان از حمله شیمیایی به منطقه «الغوطه» خبر دادند. مسکو می‌گوید اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد مخالفان دولت سوریه با هدف تحت فشار قرار دادن دولت سوریه، این حمله را انجام داده‌اند. دولت سوریه هم دست داشتن در این حمله را رد کرده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها