امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38973
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 47
«کریم بقرادونی» وزیر سابق لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به انفجارهای اخیر در طرابلس ...

«کریم بقرادونی» وزیر سابق لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به انفجارهای اخیر در طرابلس واقع در شمال لبنان اظهار داشت: برخی، طراح عملیات تروریستی بوده و از آن حمایت مالی به عمل می‌آورند و متاسفانه بیشتر این عملیات زیر نظر کشورهای عربی و با تایید آنان صورت می‌گیرد.

وی در عین حال اظهار داشت: «نمی‌خواهم با بدبینی صحبت کنم بلکه از واقعیت‌هایی سخن می‌گویم که چه بسا در اثر آن، شاهد وقوع هرچه بیشتر عملیات تروریستی باشیم».

بقرادونی که رئیس سابق حزب «الکتائب» لبنان نیز است در ادامه گفت: انفجار، هرجا که رخ دهد چه ضاحیه جنوبی و یا در شمال بیروت، یک هدف مشخص دارد و آن، دامن زدن به اختلافات اهل تسنن و شیعیان است که نه تنها لبنان بلکه کل منطقه را نشانه رفته است.

وی در مورد احتمال اینکه عامل انفجار طرابلس همان عوامل انفجار الرویس در الضاحیه جنوبی باشند نیز اظهار داشت: هر احتمالی وجود دارد اما آنچه روشن است این که تحقیقات باید تا زمان دستیابی به نتایج روشن، ادامه یابد و با کار جدی به دنبال راه حل بود.

ضربه زدن به مقاومت لبنان

این وزیر سابق لبنانی تاکید کرد: هدف از رخدادهای اخیر، منحرف کردن نگاه و توجه ما از مسائل اصلی و دور شدن از مسائل اصلی مانند آزادی فلسطین و برپایی کشور مستقل در آن است و در واقع هدف از این حوادث، ضربه زدن به مقاومت لبنان است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها