امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38974
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس سفر تفریحی خود را برای ریاست بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس سفر تفریحی خود را برای ریاست بر شورای امنیت ملی این کشور نیمه گذاشت.

شورای امنیت ملی انگلیس قرار است برای بررسی اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه، تشکیل جلسه دهد. این جلسه قرار بود روز سه‌شنبه برگزار شود که بنا بر اعلام دفتر نخست‌وزیری، به روز چهارشنبه موکول شده است.

«باراک اوباما» هم شنبه شب نشستی مشابه را با سران و مقامات امنیتی این کشور ترتیب داد. وی در این نشست گزینه‌های پیشرو برای حمله احتمالی به سوریه مورد بررسی قرار داده است.

گفته می‌شود کامرون اوباما را برای انجام حمله‌ای محدود اما هدفمند به سوریه تحت فشار قرار داده است. در حال حاضر ناوگان‌های دریایی انگلیس و آمریکا که در نزدیکی سواحل سوریه مستقرند، در حالت آماده‌باش قرار دارند. انگلیس یک فروند زیردریایی ناوگان سلطنتی خود را هم به مدیترانه اعزام کرده است.

آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای غربی حمله شیمیایی روز چهارشنبه به حومه دمشق را به دولت سوریه نسبت داده و به این بهانه بار دیگر گزینه نظامی را مطرح کرده‌اند. این در حالی است که دولت سوریه این اتهام را رد کرده و دیشب هم مجوز اعزام کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل به غوطه شرقی را صادر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار