امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38976
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاروان بازرسان سازمان ملل که برای بررسی حمله شیمیایی به منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاروان بازرسان سازمان ملل که برای بررسی حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» شرقی اعزام شده‌اند، توسط تک‌تیراندازها هدف قرار گرفته است.

«مارتین نسیرکی» سخنگوی سازمان ملل با اعلام این خبر گفت در این تیراندازی به خودروی حامل کارشناسان تسلیحاتی سازمان ملل در حومه دمشق آسیب وارد شده است. به گفته وی این کاروان «عمدا و در چند مرحله در منطقه حایل از سوی افراد ناشناس» هدف قرار گرفته است.

بنا بر این گزاش، تیراندازی به این کاروان بازرسان را مجبور کرده است که تحقیقات را موقتا متوقف کرده و برای تعویض خودرو به یکی از مراکز دولتی بازگردند.

صبح امروز هم منطقه هتل میزبان این بازرسان در دمشق هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفت. دولت سوریه روز گذشته با اعزام کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل به «غوطه» شرقی موافقت کرد. این منطقه هفته گذشته هدف حمله شیمیایی قرار گرفت و بلافاصله دولت‌های غربی دولت سوریه را به این حمله متهم کردند. این حمله همزمان با ورود کارشناسان سازمان ملل به سوریه رخ داد.
گفته می‌شود روسیه مستندات و تصاویری در اختیار دارد که نشان می‌دهد مخالفان این حمله شیمیایی را ترتیب داده‌اند. تلاش‌هایی که از صبح امروز برای جلوگیری از انجام این تحقیقات صورت گرفته نیز تا حد زیادی این فرضیه را تقویت می‌کند که این حمله با هدف افزایش فشارها به دولت انجام شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها