امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38980
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از السفیر، «عامر خزاعی» مشاور نخست وزیر عراق در امور وحدت ملی گفته است که شوراهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از السفیر، «عامر خزاعی» مشاور نخست وزیر عراق در امور وحدت ملی گفته است که شوراهای بیداری در گذشته در مقابله با القاعده به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده بود و در دوره جدید نیروهای شورای بیداری با سازماندهی بهتری وارد عمل می‌شوند.

خزاعی تاکید کرد که نیروهایی که به عضویت شوراهای بیداری در می‌آیند آموزش‌های بیشتری خواهند دید و متقاضیان زیر 40 سال به کار گرفته خواهند شد.

همچنین یک منبع بلندپایه نظامی از آموزش دو هزار نفر از نیروهای شوراهای بیداری در مراکز وزارت دفاع و وزارت کشور خبر داد و تاکید کرد که برخی از این نیروها در مناطق شمالی بغداد که شاهد افزایش ناآرامی‌ها بوده فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

شوراهای بیداری برای اولین بار همزمان با تشدید خشونت‌ها در عراق بعد از سال 2005 به کار گرفته شدند که براساس آن عشایر عراق در کنار نیروهای دولتی برای مقابله با تروریست‌های القاعده‌ای به ویژه در مناطق سنی نشین وارد عمل ‌شدند.

گروه‌های بیداری به دلیل عملکرد موفقی که داشتند، توانستند ناامنی‌ها و حضور تروریست‌های القاعده‌ای را تا حد زیادی کاهش دهند.

عراق در چند ماه اخیر شاهد افزایش چشمگیر خشونت‌ها بوده است به طوری که تنها در ماه رمضان گذشته بیش از 450 نفر در این کشور در حملات تروریستی کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها