امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 38988
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 82
«مصطفی اللباد» رئیس مرکز مطالعات سیاسی و منطقه‌ای «الشرق» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، حمله ...

«مصطفی اللباد» رئیس مرکز مطالعات سیاسی و منطقه‌ای «الشرق» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، حمله شیمیایی اخیر در سوریه را نقطه عطف و آغازی برای پایان بحران سوریه خواند و با اشاره به نشست اخیر تعدادی از کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا و فرانسه به منظور تصمیم‌گیری و اتخاذ مواضع در قبال تحولات سوریه، یاد آور شد که کشورهای غربی منافع خود را در سوریه جستجو می‌کنند.

وی افزود: بدون در نظر گرفتن موضوع دخالت نظامی کشورهای بیگانه در سوریه، باید بگوییم که کشورهای غربی منافع خود را در سوریه جستجو می‌کنند و اینکه درصدد احیای سیطره خود بر برخی کشورها هستند.

به گفته اللبلاد نشست کشورهای غربی در خصوص تحولات سوریه، به منظور تصمیم‌گیری درباره حمله و یا عدم حمله نظامی به سوریه نبوده است بلکه در نشست مذکور، نتایج احتمالی بعد از حمله نظامی و اوضاع منطقه بعد از آن حمله بررسی شد.

وی با اشاره به مواضع اخیر «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان در مخالفت با دخالت نظامی در سوریه، گفت: ایران تنها حامی سوریه در منطقه عربی است. در حالی که سران عربی کنار رفتن بشاد اسد را خواستار شده‌اند، ایران تا آخرین لحظه به حمایت خود از سوریه ادامه خواهد داد. اما سئوالی که در اینجا مطرح می‌شود « در صورت حمله نظامی به سوریه، آیا ایران در مقابل این دخالت و جنگ خواهد ایستاد؟» پاسخ این سؤال را گذر زمان پاسخ خواهد داد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها