امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39019
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 141
محمدصادق الحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص سفر «جفری فلتمن» ...

محمدصادق الحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص سفر «جفری فلتمن» معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل به تهران گفت: جفری فلتمن سفیر آمریکا در لبنان بوده و الان عهده دار معاونت سیاسی دبیرکل سازمان ملل است که طی سفری از قبل تنظیم شده به ایران آمد.

وی افزود: این سفر به طور اتفاقی همزمان با سفر سلطان عمان شده است.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سفر وی بر اساس گرفتن نظر ایران درباره ژنو 2 تنظیم شده و تا مطالبات و خواسته‌های ایران را جویا شود، یادآور شد: ایران به عنوان یک کشور کلیدی در منطقه و درباره سوریه باید ابراز نظر کند و بعید نیست که فلتمن پس از تهران به دمشق سفر کرده و با «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه گفت‌وگو داشته است.

صادق الحسینی با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه سوریه و آمریکا گفت: ‌بعید نیست که فلتمن به سوریه برود، بخصوص اینکه بازرسان به دمشق سفر کرده و الان در حال بازرسی و فعالیت در این کشور هستند.

وی ادامه داد: دور از انتظار نیست که آمریکا‌یی‌ها فلتمن را موظف کرده باشند که مذاکراتی را با تهران درباره بحران سوریه داشته باشد، چراکه آمریکا امکان جنگ در سوریه را نداشته و تلاش دارد از وی برای گریز از جنگ استفاده کند.

صادق الحسینی تصریح کرد: سفر فلتمن با درخواست سازمان ملل و موافقت ایران انجام گرفته است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها