امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3902
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، هر بار که خبر از افتتاح یک مکان فرهنگی به گوش می‌رسد، تن هنردوستان اصفهانی می‌لرزد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، هر بار که خبر از افتتاح یک مکان فرهنگی به گوش می‌رسد، تن هنردوستان اصفهانی می‌لرزد، چرا که گذر زمان ثابت کرده است هر بار کلنگ یک مکان فرهنگی در اصفهان زده شده است، یک محل فرهنگی دیگر به تاریخ پیوسته است، پس از به زمین خوردن کلنگ تئاتر شهر گوش‌ها همه منتظر شنیدن خبر تعطیلی یک مکان فرهنگی بود که خبر تعطیلی سینما ایران امروز منتشر شد.

روزهای خوش هنری در اصفهان رو به پایان است، پس از تعطیلی سینما فلسطین این بار نوبت به تعطیلی سینما ایران رسیده است، سینمایی که به گفته مسئولانش امشب آخرین اکران در آن صورت گرفته و سپس به تاریخ می‌پیوندد.

سال گذشته روزنامه‌ها هر روز آگهی مزایده سینما ایران را چاپ می‌کرند و مسئولانش از عدم سوددهی سینما به ستوه آمده بودند.

سینما ایران به کار خود پایان داد و خاطره‌های بسیاری از بهترین فیلم‌های سینما کشور به یادگار گذاشت، آری از این پس باید از کنار این سینما نرم و آهسته عبور کرد تا مبادا چینی دلتنگی‌هایش ترک بردارد و بغض فروخورده از مردمی که غرق کار شده‌اند و مسئولانی که به فکر سود خود هستند فروشکند.

جای پرسش‌های بسیاری وجود دارد تا از مسئولانی که قول آبادانی فرهنگی در مهد هنر را می‌دهند، اما به محض سرکار آمدنشان نه تنها به وعده‌ها عمل نمی‌کنند و وضعیت آرام فرهنگی شهر را به وضعیتی بحرانی مبدل می‌کنند، پرسیده شود.

مشخص نیست آینده این سینما در آینده چه می‌شود، یک سینما هم از جمع سینماهای اصفهان کم شد، شاید یک بانک پر و پیمان و یک رستوران مجلل صاحبان ایران را راضی کند و به جای عکس هنرمندان بر سر در آن، بیلبوردهای انتخاباتی در آن نصب شود چرا که گویا رضایت هنرمندان و مردم در این مورد اهمیتی ندارد، به راستی سینما ایران قربانی رکود اقتصادی کشور شد یا قربانی فقر فرهنگی؟

*نمی‌دانیم آینده سینما ایران چه می‌شود

مدیر مجتمع نمایشی ایران فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با تأیید خبر تعطیلی سینما ایران گفت: خرداد ماه سال گذشته سینما ایران اصفهان در قالب یک مزایده به بانک دی واگذار شد که تا قبل از آن توسط بنیاد شهید اداره می‌شد.

وی افزود: اکنون بانک دی باوجود اینکه سند سینما ایران به نام آنها زده شده است، عدم تمکین می‌کنند و هیچ اقدامی برای در اختیار گرفتن سینما ایران و انجام امور آن نمی‌کنند.

رحمان دیانت پور ادامه داد: بهانه بانک دی برای عدم تمکین تخلیه نکردن بوفه این سینما بود، اما با تخلیه بوفه سینما توسط مسئولان سینما باز هم اقدامی انجام ندادند و بنیاد شهید هم مسئولیت پرداخت حقوق کارمندان آن را قبول نمی‌کند.

وی اضافه کرد: اداره این سینما هزینه بالایی دارد و در شرایط هنری فعلی هیچ سودهی ندارد، بنیاد شهید هم معتقد است با توجه به سند سینما ایران که به نام بانک دی است هیچ اقدامی در مال غیر انجام نمی‌دهد.

دیانت پور گفت: تاکنون مجتمع نمایشی ایران فیلم این سینما را کج دار و مریض اداره کرد، اما دیگر به این کار ادامه نمی‌دهیم و سینما ایران امشب آخرین سانس خود را با فیلم رژیم طلایی به پایان می‌رساند تا تکلیف آن با بانک دی مشخص شود.

وی تصریح کرد: تاکنون نامه نگاری‌های بسیاری میان اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان و مسئولان بانک دی انجام شده است، اما این بانک هنوز متقاعد نشده است و معلوم نیست که این بانک پس از تحویل این سینما چگونه از آن استفاده می‌کند.

*نماینده بانک دی پاسخگو نیست

طرف دوم و نماینده بانک دی در مبایعه نامه خرید سینما ایران صابر دهقانی است که پس از تماس خبرنگار فارس برای کسب اطلاعات در خصوص دلایل عدم تمکین بانک دی برای در اختیار گرفتن سینما ایران در ابتدا اظهار بی‌اطلاعی کرد و سپس گفت: بانک دی وابسته به بنیاد شهید است و این یک مشکل داخلی است که به تعطیلی سینما ایران انجامیده است و من در این مورد صحبتی ندارم.
============
گزارش از مریم سرلک
=============
انتهای پیام/2301/ع40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها