امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 27
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39032
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه هم‌اکنون در حال برگزاری یک کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه هم‌اکنون در حال برگزاری یک کنفرانس خبری فوری در خصوص سوریه در مسکو است.

وی درباره نقش ایران اینگونه گفت که نقش مهمی در سوریه ایفا می‌کند و حضور این کشور در نشست ژنو 2 درباره سوریه الزامی است.

وی تصریح کرد که شواهد قانع‌کننده‌ای از متهم این حمله شیمیایی اخیر «دمشق» توسط آمریکا و انگلیس و فرانسه در بوق و کرنا شده است و این در حالی است که هیچ شواهدی وجود ندارد که دولت «بشار اسد» در پشت این حمله باشد.

لاوروف تأکید که مطرح کردن این ادعاها در زمان حال تنها مذاکرات ژنو 2 را تضعیف می‌کند زیرا گروه‌های مخالف سوریه همچنان با این گفت‌و‌گوها مخالف هستند.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که استفاده از زور بدون موافقت شورای امنیت نقض منشور سازمان ملل است.

وی ادامه داد: این دلیل نمی‌شود که تنها به صرف اینکه دیکتاتور یک کشور را دوست ندارد با آن کشور وارد جنگ شوید و در جای دیگری که شما دیکتاتور را دوست دارید با آن کشور جنگ نکنید.

لاوروف ادامه داد که اتهاماتی مبنی بر اینکه اسد از خط قرمز عبور کرده است برخلاف توافقنامه «G8» است.

وزیر خارجه روسیه چندین مرتبه در کنفرانس خبری خود به لیبی و عراق اشاره کرد و تصریح کرد مسکو نمی‌خواهد که سوریه نیز به سرنوشت این دو کشور دچار شود.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به لفاظی‌های آمریکا درباره حمله نظامی به سوریه تأکید کرد که قبل از هرگونه سناریو نظامی، ادعاهای سلاح شیمیایی در سوریه باید مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد.

لاوروف ضمن متهم کردن ناتو گفت: بیانیه و اظهارات ناتو مبنی بر آنکه می‌توانند بدون تحریم‌های سازمان ملل به سوریه بروند در واقع یک مسیر مخاطره‌آمیز است.

وی اشاره کرد که بازیگران بین‌المللی از جنگ لیبی و عراق درس نگرفتند و اشتباهات در حال تکرار است.

وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر اینکه دولت سوریه نیازی به استفاده از سلاح‌های شیمیایی ندارد، گفت: مداخله نظامی بدون مجوز به سوریه تنها به خشونت‌ها در منطقه دامن می‌زند.

لاوروف در ارتباط با رویکردهای مغرضانه غرب در قبال سوریه گفت: تردیدی ندارم که مقامات سوریه عامل تیراندازی به بازرسان سازمان ملل می‌شوند.

وی ادامه داد: حضور نظامی آمریکا می‌تواند به این مفهوم باشد که مخالفان نمی‌خواهند وارد گفت‌وگو شوند.
وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که مسکو قصد جنگ با هیچ‌کس بر سر سوریه را ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار