امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39033
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان خواستار پاسخ روشن جامعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان خواستار پاسخ روشن جامعه جهانی در این مورد شد.

وی در جریان کنفرانس سفرای آلمان در برلین از استفاده از تسلیحات شیمیایی با عنوان جرمی بر خلاف تمدن  بشری یاد کرد. 

وستروله گفت: « در صورتی که استفاده از این تسلیحات تائید شود، جامعه جهانی باید آن را مورد بررسی قرار دهد. در این صورت آلمان به گروهی تعلق دارد که پیامدهای این اقدام را به درستی بررسی می‌کنند.»

«اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت آلمان از این حمله که در نزدیکی دمشق صورت گرفت با عنوان «جنایتی وحشتناک علیه مردان، زنان و کودکان و نوعی شکستن «تابو» یاد کرد.

زایبرت همچنین گفت که این اقدام نباید بدون پیگیری رها شود. وی در عین حال احتمال حمله نظامی غرب به سوریه را چندان نزدیک ندانست.

«توماس دیمیتزیره» وزیر دفاع آلمان نیز درباره واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه گفته بود: « با وجود جنگ داخلی وخیم در سوریه، من (دلیلی) برای مداخله نظامی خارجی نمی‌بینم.»

چهارشنبه گذشته کمی پس از ورود بازرسان سازمان ملل به سوریه، که به دعوت دولت این کشور صورت گرفت، مخالفان از حمله شیمیایی به منطقه «الغوطه» خبر دادند. مسکو می‌گوید اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد مخالفان دولت سوریه با هدف تحت فشار قرار دادن دولت سوریه، این حمله را انجام داده‌اند. دولت سوریه هم دست داشتن در این حمله را رد کرده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها