امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39055
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عراق روز دوشنبه اعلام کرد اجازه نخواهد داد از حریم هوایی این کشور برای حمله به سوریه استفاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عراق روز دوشنبه اعلام کرد اجازه نخواهد داد از حریم هوایی این کشور برای حمله به سوریه استفاده شود.

علی الموسوی سخنگوی رسانه‌ای «نوری مالکی» نخست‌وزیر عراق در این مورد به خبرگزاری فرانسه گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم از حریم هوایی ما برای حمله به کشورهای همسایه استفاده شود. موضع ما در این مورد ثابت است.

وی افزود: ما مخالف اقدام نظامی هستیم و امیدواریم که راه حل سیاسی و مسالمت آمیزی برای حل بحران وجود داشته باشد، زیرا راه حل نظامی منجر به تشدید بحران می‌شود. قانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد خاک این کشور به مکانی برای تجاوز علیه کشور دیگر تبدیل شود.

آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای غربی حمله شیمیایی روز چهارشنبه به حومه دمشق را به دولت سوریه نسبت داده و به این بهانه بار دیگر گزینه نظامی را مطرح کرده‌اند. این در حالی است که دولت سوریه این اتهام را رد کرده و دیشب هم مجوز اعزام کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل به غوطه شرقی را صادر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها