امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39077
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، از 18 تا 23 آگوست یعنی کمتر از یک هفته، 49 تن از مردم معترض و انقلابی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، از 18 تا 23 آگوست یعنی کمتر از یک هفته، 49 تن از مردم معترض و انقلابی بحرینی بازداشت شدند که در میان آنها یک کودک هم به چشم می خورد.

نیروهای امنیتی رژیم نیز به خانه 41 شهروند در مناطق مختلف یورش بردند.

در این مدت، 70 تظاهرات در مناطق مختلف برگزار شد و نیروهای امنیتی آل خلیفه با ادامه سیاستهای سرکوبگرانه خود، به 25 منطقه یورش بردند و در حمله به معترضان 10 نفر را مجروح کردند.

نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان و ارعاب مردم، آنها را با گلوله های جنگی، بمب های صوتی، گلوله های ساچمه ای و گازهای سمی هدف قرار دادند.

آنها همچنین به مسجد الخیف در منطقه "الدیر" حمله کردند.

در این حملات همچنین خسارتهایی به دارایی ها و اموال مردم وارد شد.

نیروهای رژیم آل خلیفه همچنین با یورش به منطقه "جدحفص"، سه فوتبالیست را بازداشت کردند.

نیروهای رژیم آل خلیفه به منطقه جدحفص یورش بردند و شماری از مردم این منطقه از جمله سه بازیکن فوتبال به نام های ایمن عبدالامیر، قاسم سعید و محمد جعفر الشارقی را بازداشت کردند.

نیروهای رژیم آل خلیفه پیش از این نیز، در تاریخ 12 ماه جاری، محمد عبدالقادر بازیکن فوتبال را در گذرگاه مرزی پل ملک فهد در حال خروج از کشور بازداشت کردند؛ بدون اینکه توجیهی برای این کار داشته باشند.

فدراسیون بین المللی فوتبال چندی پیش از فدراسیون فوتبال بحرین درخواست کرده بود علت بازداشت شدن دو بازیکن بین المللی بحرینی به نام های محمد و علاء حبیل را توضیح دهد.

رژیم آل خلیفه این دو بازیکن فوتبال را به اتهام شرکت در اعتراضات فوریه 2011 بازداشت کرده بود.

فیفا با انتشار بیانیه ای تاکید کرده بود که در اعتراض به بازداشت این افراد، پرونده ای برای تحقیق درباره دخالت دولت در ورزش بحرین تشکیل خواهد داد.

"محمد حبیل" برادر "علاء حبیل" گلزن جام باشگاه های آسیا در سال 2004 نیز برای محاکمه به دادگاه موسوم به سلامت ملی فرستاده شد و به اتهام شرکت در تظاهرات به دوسال زندان محکوم شد و رژیم ادعا کرد که او سعی در براندازی نظام داشته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، فاش کرد که از زمان برقراری وضعیت " سلامت ملی " یا همان حالت فوق العاده در بحرین، تاکنون بیش از 150 ورزشکار، مربی و داور از کار اخراج شده اند.

فدراسیون فوتبال بحرین در ماه آوریل سال 2011 اعلام کرد که در پی اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته، شش باشگاه از شرکت در بازی های لیگ این کشور انصراف دادند و شیخ علی بن خلیفه آل خلیفه ادعا کرد که این اقدام تحت فشار گروه های سیاسی صورت گرفته است.

این در حالی است که این تیم ها در همراهی با مردم دست به این اقدام اعتراضی زدند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات گسترده مردمی است که با سرکوبگری رژیم آل خلیفه روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها