امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39079
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جفری فلتمن معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل در ادامه دیدارهای خود در تهران امروز دوشنبه با محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جفری فلتمن معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل در ادامه دیدارهای خود در تهران امروز دوشنبه با محمد مهدی آخوند زاده معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و در مورد مسائل و موضوعات مورد علاقه طرفین گفتگو و مذاکره کرد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کشورهای بنیانگذار سازمان ملل متحد و عضو فعال جامعه بین الملل همواره در راستای تقویت صلح و امنیت بین الملل اهتمام دارد.

آخوند زاده با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران، بر عزم ایران برای بهینه سازی ظرفیتهای همکاری نم و سازمان ملل متحد در دوره ریاست کشورمان بر جنبش عدم تعهد به خصوص با توجه به شرایط حساس کنونی در منطقه و جهان و همچنین ضرورت طراحی و اجرای ابتکار عملهایی مشترک به منظور تحقق این امر تاکید کرد.

معاون وزارت امور خارجه در این راستا با ارائه پیشنهاد برگزاری نشست تروئیکای جنبش عدم تعهد با دبیر کل سازمان ملل متحد در حاشیه اجلاس آتی مجمع عمومی بعنوان فرصتی برای تبادل نظر طرفین، همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش مشارکت کشورمان در عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد را اعلام داشت.

آخوند زاده در این دیدار همچنین با اشاره به ویژگیها و ارزشهای نظام مردم سالاری دینی در ایران و توجه به آن بعنوان یک الگوی موفق در اداره کشور، برگزاری موفقیت آمیز و باشکوه انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی با مشارکت گسترده ملت ایران را یادآور شد و خاطر نشان کرد: تاکید بر گفتمان اعتدال و گفتگو موجب حضور چشمگیر مردم ایران در انتخابات اخیر شد.

وی با انتقاد از تداوم و تشدید تحریم های غیرقانونی و یکجانبه که روند توسعه کشور و آسایش شهروندان ایران را هدف قرار داده، ضرورت ایفای نقش مستقل و موثر سازمان ملل متحد بر اساس منشور این سازمان و بدون تاثیرپذیری از سیاستهای برخی کشورهای قدرتمند را یادآور گردید.

آخوند زاده همچنین با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی تاکید کرد: ایران بعنوان قربانی این گونه تسلیحات خواستار امحاء کامل و منع استفاده از سلاح های شیمیایی در جهان است.

جفری فلتمن معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با اشاره به نفوذ و نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای منطقه، همکاری های گذشته و جاری بین ایران و سازمان ملل متحد در موضوعات مربوط به قاچاق مواد مخدر، محیط زیست، تغییرات آب و هوا، امور پناهندگان، همکاری با سازمان صلیب سرخ و ارائه کمکهای انسان دوستانه در خصوص عراق و افغانستان و غیره را یادآور شد و بر اهمیت همکاری کشورمان با سازمان ملل متحد برای پایان بخشیدن به مناقشات و بحران های جاری در منطقه به ویژه پایان درگیری در سوریه تاکید کرد.

همچنین متعاقب دعوت بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، معاون سیاسی دبیر کل این سازمان نیز در این دیدار نسبت به حضور روحانی در نشست آتی مجمع عمومی ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار