امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39080
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صدها مصری در آمریکا مقابل دفتر یک روزنامه آمریکایی تجمع کردند و آن را به «دروغگویی و حمایت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صدها مصری در آمریکا مقابل دفتر یک روزنامه آمریکایی تجمع کردند و آن را به «دروغگویی و حمایت از تروریسم» متهم کردند.

بنا به گزارش صدای روسیه، مصری‌ها از این خشمگین هستند که روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در تحولات اخیر این کشور، از ژنرال عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر که با سرنگونی محمد مرسی به قدرت رسید، حمایت کرده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست هم گزارش داده در جریان این تجمع اعتراضی درب‌های اصلی این روزنامه بسته شد. تظاهرات‌کنندگان شعار می‌دادند و علامت‌هایی که دردست داشتند را نشان می‌دادند.

فیلم این تظاهرات را در زیر می‌بینید.ارتش مصر چند ماه پیش طی بیانیه‌ای محمد مرسی که اولین رئیس جمهور روی کار آمده با انتخابات دموکراتیک در مصر بود را از قدرت خلع کرده و قانون اساسی را به حالت تعلیق درآورد.

  برکناری آقای مرسی تجمع و تظاهرات بی وقفه طرفداران او را در پی آورد که در جریان آن چند صد تن در درگیری با نیروهای امنیتی و مخالفان رئیس جمهوری سابق جان خود را از دست داده و تعداد نامعلومی هم بازداشت شدند.

علاوه بر تعدادی از اعضای ارشد اخوان‌المسلمین، محمد بدیع، رهبر معنوی یا مرشد عام جنبش اخوان المسلمین نیز به اتهام تحریک مردم به اغتشاش بازداشت شده است.

آمریکا از لفظ کودتا برای اقدام ارتش مصر استفاده نکرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها