امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39081
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 42
سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از مذاکرات مستقیم رهبران دو کشور افغانستان و پاکستان به منظور حل و فصل مشکلات فیمابین و برقراری صلح و ...

سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از مذاکرات مستقیم رهبران دو کشور افغانستان و پاکستان به منظور حل و فصل مشکلات فیمابین و برقراری صلح و ثبات در منطقه استقبال کرد.

عراقچی همزمان با سفر حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان به پاکستان، گفت: ما همواره از مذاکرات دو جانبه و چند جانبه بین کشورهای منطقه برای حل و فصل مشکلات موجود و دستیابی به صلح و ثبات منطقه ای حمایت نموده و همانطور که بارها ا علام و تجربه نیز ثابت کرده، معتقدیم هرگونه برنامه و نقشه راه تحمیلی خارج از منطقه نه تنها منافع کشورهای منطقه را تامین نخواهد کرد، بلکه با پیچیده تر نمودن اوضاع، صلح و ثبات منطقه را نیز به مخاطره خواهد انداخت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران افزود: مسایل و مشکلات پاکستان و افغانستان بعنوان دو همسایه بلافصل جمهوری اسلامی ایران از دغدغه های ما بوده و جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه مساعدت به دو کشور همسایه، دوست و برادر افغانستان و پاکستان در راستای حل و فصل مشکلات فیمابین ، تامین منافع مردم و تقویت صلح و ثبات در منطقه می باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار