امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39083
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در دیدار جفری فلتمن معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل، حمایت همزمان برخی طرف‌ها از معارضه سیاسی و گروه‌های تروریست و تکفیری در سوریه را خطایی راهبردی خواند و راهکار در این کشور را صرفاً سیاسی و مبتنی بر گفت‌وگوی فراگیر ملی برشمرد.

وی با اشاره به نشست ژنو 2 خاطرنشان کرد: اهمیت این نشست در این خواهد بود که برخی طرف‌ها التزام عملی خود را جلوگیری از ارسال صلاح به سوریه و توقف خشونت متجلی سازند.

معاون وزیر خارجه با ذکر این نکته که جمهوری اسلامی ایران از ابتکارات سیاسی سازمان ملل در موضوع سوریه حمایت می‌کند، اقدام سوریه در همکاری با بازرسان سازمان ملل را در مورد سلاح‌های شیمیایی اقدامی به هنگام خواهند.

بر اساس این گزارش فلتمن نیز ضمن تشکر از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در ارائه طرح سیاسی شش ماده‌ای درباره سوریه از همکاری تهران با سازمان ملل در این‌باره قدردانی کرد.

وی اوضاع کنونی منطقه و به ویژه سوریه را خطیر خواند و نسبت به برگزاری موفق ژنو 2 ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار