امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39106
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت رایانه‌ای اپل،  که از شرکتهای مطرح در زمینه طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی و نرم‌افزارهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت رایانه‌ای اپل،  که از شرکتهای مطرح در زمینه طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی و نرم‌افزارهای رایانه‌ای است، ایران را از فهرست کشورهای تحریم‌های اقتصادی خود خارج کرد.

بر ساس اعلامیه‌ای که این شرکت روی وبسایت خود قرار داده است ایران از این پس در فهرست کشورهای دارای تحریم‌های اقتصادی برای صادرات محصولات اپل قرار ندارد.

معاون وزیر خارجه آمریکا پیش از این خبر داده بود قصد دارد تحریم‌ها علیه ایران در زمینه محصولات رایانه‌ای و فناوری‌های اطلاعاتی را لغو کند.

این تحریم‌ها به سرکردگی آمریکا علیه ایران و در راستای نگرانی‌های غرب از برنامه هسته‌ای ایران وضع شده‌اند. کشورهای غربی ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد. ایران همواره این اتهام را رد کرده است.

شرکت اپل در بیانیه خود آورده است که از این به بعد صادرات ابزارها و قطعات، طبق قراردادهای فردی به طور مستقیم یا غیر مستقیم از خاک ایالات متحده یا توسط شهروندان ایالات متحده از هر نقطه جهان به کاربران عادی کامپیوتری ایران مجاز می باشد.

تحریم‌های غرب علیه برنامه هسته‌ای ایران در حالی وضع شده‌اند که ایران یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای است و برنامه هسته‌ای این کشور تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار