امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39121
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 65
«محمود عبدالرضا طلال»، استاندار واسط عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با تکرار درخواست خود از ...

«محمود عبدالرضا طلال»، استاندار واسط عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با تکرار درخواست خود از وزارتخارجه عراق،‌ وزارتخارجه ایران و سفیر ایران در بغداد، مبنی بر افتتاح کنسولگری ایران در استان واسط عراق گفت: این درخواست بنا تمایل و رغبت دولت محلی، وجود اشتراکات بی‌شمار طرفین و نیاز شرکت‌ها و بازرگانان عراقی به افتتاح کنسولگری ایران در این استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه استانداری واسط موضوع برگزاری نمایشگاهی برای نمایش همه تولیدات ایران در این استان را در دست بررسی دارد،‌ افزود: منافع عراق به ویژه استان واسط، افتتاح کنسولگری ایران را بنا به دلایل مختلف ایجاب می‌کند. استان واسط بیشترین نوار مرزی و چندین گذرگاه مرزی را با ایران دارد و روزانه هزاران تن کالای تجاری از گذرگاه‌های مذکور بین دو کشور رد و بدل می‌شود.

طلال با اشاره به روابط اجتماعی مردم استان واسط و جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد که جایگاه استان واسط نسبت به استان‌های دیگر عراق که در آنها کنسولگری ایرانی افتتاح شده است، کمتر نیست.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم عراق از زیارت حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس و سایر اماکن تاریخی در جمهوری اسلامی ایران، یاد آور شد که افتتاح کنسولگری ایران در استان واسط، روند اعطای روادید به مسافران را تسهیل می‌کند.

طلال با پرداختن به نیاز شرکت‌ها و بازرگانان عراقی استان واسط به افتتاح کنسولگری ایران در این استان، بر نقش کنسولگری‌ها در تسهیل روابط اقتصادی و تجاری در همه زمینه‌ها تاکید کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها