امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39130
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۰
تعداد بازدید: 140
سرلشکر «سلیم حربا» کارشناس مسائل استراتژیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با بیان اینکه گزینه ...

سرلشکر «سلیم حربا» کارشناس مسائل استراتژیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با بیان اینکه گزینه آمریکا برای حل بحران سوریه از همان ابتدا راه حل سیاسی نبوده، تاکید کرد که مطرح ساختن دخالت نظامی در سوریه ما را نمی‌ترساند زیرا گزینه آمریکا همواره نظامی بوده که در کمک مالی و نظامی به گروهک‌های مسلح و ارسال افراد مسلح از همه کشورها به سوریه نمود پیدا کرده است.

همه کارت‌های بازی آمریکا سوخته است

وی همه کارت‌های بازی آمریکا را سوخت شده خواند و افزود: آمریکا خوب می‌داند که موضوع حمله شیمیایی نیز خواهد سوخت؛ لذا سعی می‌کنند که جبهه را از سمت جنوب سوریه یعنی درعا تشدید کند تا امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کند.

جنگ های محدود در سرزمین شام غیر عملی است

الحربا امکان راه اندازی جنگ‌های محدود در سرزمین شام را غیر عملی خواند و تاکید کرد که آن گونه آمریکا ادعا می‌کند نمی توان یک جنگ محدود در این منطقه راه انداخت زیرا در صورت وقوع جنگ، ممکن است یه جنگ منطقه‌ای یا جهانی تبدیل شود.

ماجراجویی علیه سوریه حوادث ناگواری دنبال دارد

وی هرگونه ماجراجویی علیه سوریه به هر عنوانی که باشد را جنگ افروزی مستقیم علیه این کشور خواند و تاکید کرد که این ماجراجویی ممکن است مقدمه‌ای برای حوادث ناگوار باشد. اگر آمریکا این حمله را تفریح می‌داند، در حقیقت پیک نیک و تفریحی به جهنم خواهد بود.

الحربا تاکید کرد که اگر امکان حمله با رضایت شورای امنیت غیر ممکن باشد بنابراین جنگ افروزی بدون رضایت شورای امنیت محال و غیر عملی‌تر است، آمریکا بر روند تحولات جنگی که به آن تهدید می‌کند؛ نمی‌تواند سیطره داشته باشد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها