امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39147
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 142
جلال امینی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: ثبت‌نام دانش آموزان برای شروع سال تحصیلی جدید از پنجم مرداد ماه سال‌جاری در ...

جلال امینی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: ثبت‌نام دانش آموزان برای شروع سال تحصیلی جدید از پنجم مرداد ماه سال‌جاری در تمام مدارس آغاز شده و 15 درصد شهریه برای همه مدارس غیرانتفاعی افزایش وجود داشته است.

امینی ادامه داد: 5 درصد افزایش شهریه در مدارسی که هوشمندسازی شده‌اند و مورد تایید اداره فن‌آوری و هوشمندسازی است و 5 درصد افزایش دیگر به کیفیت‌بخشی شامل مدارسی که عمل‌کرد آنان مورد تایید است، وجود داشته است.

*23 درصد مدارس استان کرمانشاه هوشمندسازی شده است

وی تعداد مدارس سراسر استان کرمانشاه را سه هزار و 872 آموزشگاه عنوان کرد و تصریح کرد: 873 مدرسه در سراسر استان کرمانشاه هوشمندسازی شده است که در واقع حدود 23 درصد مدارس کل این استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به برکت خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی در دورترین و محروم‌ترین مناطق استان کرمانشاه کلاس درس دایر کرده، بیان داشت: تعداد 6 مدرسه تیزهوشان در استان کرمانشاه وجود دارد.

*اعزام بیش از 20 هزار نفر به اردوهای راهیان نور

امینی اعلام کرد: تعداد 20 هزار و 876 دانش آموز به اردوهای راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام شده‌اند و با فرهنگ غنی و گنجینه ارزشمند دفاع مقدس آشنایی پیدا کرده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تجهیزات آزمایشگاهی در 134 کلاس دوره ابتدایی، 32 کلاس دوره راهنمایی و 163 کلاس دوره متوسطه وجود دارد، ابراز داشت: این تجهیزات علاوه بر میز، نیمکت، صندلی کلاسی و لوازم اداری، شامل وسایل و لوازم، انواع کیت‌های استاندارد آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز در هر مقطع تحصیلی است.

امینی خاطرنشان کرد: تجهیزات آزمایشگاهی با نظر و پیشنهاد کارشناسان آموزش و تکنولوژی و گروه‌های آموزشی مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه نظری تعیین می‌شود و ازطریق اداره‌کل نوسازی استان کرمانشاه به‌صورت مستقیم به مدارس تحویل داده می‌شود.

*هر ساله از برگزیدگان مسابقات فرهنگی‌هنری، تقدیر می‌شود

وی این تجهیزات را شامل کامپیوتر، پروجکشن، پرده نمایش و برد هوشمند عنوان کرد و بیان داشت: هر ساله بعد از مسابقات فرهنگی‌هنری، اردوهای کشوری برای تقدیر از برگزیدگان استانی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به‌کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش را به‌صورت رسمی، آزمایشی و پیمانی اعلام کرد.

امینی تصریح کرد: برنامه‌های قرآنی در قالب فعالیت‌های برنامه‌ای و فوق برنامه‌ای دنبال می‌شود و فعالیت‌های برنامه‌ای در سطح استان کرمانشاه برای 48 واحد آموزشی در نظر گرفته شده است که در ناحیه، شهرستان و منطقه در دوره ابتدایی دو واحد آموزشی فعالیت می‌کنند.

*ثبت‌نام 10 هزار دانش آموز و فرهنگی در طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم

وی با اشاره به اینکه 267 مدرسه قرآن در سطح استان کرمانشاه فعالیت‌های فوق برنامه‌ای انجام می‌دهند، اعلام کرد: 10 هزار نفر از دانش آموزان و فرهنگیان در طرح نهضت ملی حفظ قرآن (طرح نور) در رشته حفظ قرآن کریم از نیم جزء تا حفظ کل قرآن ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: تعداد هفت هزار و 800 دانش آموز از طریق برنامه تلویزیونی حجت‌الاسلام قرائتی به پرسش‌های مطرح شده پاسخ دادند.

امینی اظهار داشت: سی و یکمین دوره فعالیت‌های قرآنی شامل مسابقات، قرائت، حفظ و تفسیر به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی از مرحله آموزشگاه تا مرحله کشوری در سطح استان کرمانشاه انجام پذیرفته است.
انتهای پیام/2700/ت30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها