امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39154
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، گرجستان روز دوشنبه یک یادداشت اعتراض‌آمیز برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، گرجستان روز دوشنبه یک یادداشت اعتراض‌آمیز برای روسیه ارسال کرد. مقامات تفلیس سفر روز یکشنبه (25 ماه آگوست) " ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه به آبخازی را یکی دیگر از موارد نقض استقلال و تمامیت ارضی کشور گرجستان ارزیابی کردند.

"مایا پانجیکیدزه" وزیر امور خارجه گرجستان یادآور شد: در رابطه با سفر رئیس‌جمهوری روسیه به شهر «پیتسوندو» در آبخازی، بویژه دقیقا در سالروز به رسمیت شناختن استقلال آبخازی و اوستیای جنوبی از سوی فدراسیون روسیه، باید بگویم که این سفر اقدام تحریک‌آمیز دیگری از جانب مسکو است و ما بلافاصله یادداشت اعتراض آمیزی از طرف سفارت سوئیس برای وزارت امور خارجه روسیه ارسال کردیم.

وی تاکید کرد: مسلما سفر پوتین به آبخازی که جزو لاینفک خاک گرجستان است، یکی دیگر از موارد نقض تمامیت ارضی و استقلال گرجستان تلقی می‌شود.

دولت گرجستان پیش از این نیز در سال 2011 و 2012 نسبت به سفر "آناتولی سردیوکوف" وزیر دفاع وقت و "دمیتری میدویدیف" نخست وزیر روسیه به سوخومی و تسخین والی، مراکز آبخازی و اوستیای جنوبی، از خود واکنش شدید نشان داده و این سفرها را محکوم کردند.

پارلمان گرجستان پیش از این قانونی را تصویب کرده که بر اساس آن آبخازی و اوستیای جنوبی «مناطق اشغال شده توسط روسیه» نامیده شده اند.

روسیه بطور رسمی در تاریخ 26 ماه آگوست سال 2008 استقلال دو جمهوری آبخازی و اوستیای جنوبی را به رسمیت شناخت. بر اساس توافقات دوجانبه نیروهای نظامی روسی مسئولیت تامین امنیت از این دو جمهوری را برعهده دارند.

رئیس‌جمهوری روسیه روز یکشنبه، 25 آگوست به مناسبت پنجمین سالگرد به رسمیت شناختن آبخازی و اوستیای جنوبی از سوی مسکو، به جمهوری آبخازی سفر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها