امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39167
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ) پارلمان و در ادامه بررسی لایحه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ) پارلمان و در ادامه بررسی لایحه اعاده شده مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شورای نگهبان، مواد 40 و 42 این لایحه را با اصلاحاتی به منظور تامین نظر آن شورا به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، هر کدام از شعب دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی، تعزیرات حکومتی و شعب تجدید نظر آنها ظرف یک ماه از زمان تحویل پرونده باید رسیدگی و رای نهایی را صادر کنند، مگر مواردی که حسب نوع جرم یا تخلف و علل دیگر، تکمیل شدن تحقیقات نیاز به زمان بیشتری داشته باشد که در این صورت حسب مورد مرجع رسیدگی کننده موظف است علت تاخیر را به صورت مکتوب به مقام مافوق گزارش دهد. عدم ارسال این گزارش موجب محکومیت انتظامی تا درجه سه می‌گردد.

مجلسی‌ها همچنین در ماده 42 این لایحه مقرر کردند که شعبه رسیدگی کننده ضمن ارسال رونوشتی از مدارک پرونده به گمرک یا سایر سازمان‌های مامور، اصول درآمدهای دولت حسب مورد، در مورد تعیین ارزش کالا و یا ارز مکشوفه و بررسی اسناد ابزاری برای احراز جرم قاچاق استعلام می‌کند. همچنین وقت رسیدگی به سازمان‌های مذکور و متهم ابلاغ می‌شود.
سازمان مامور وصول درآمدهای دولت موظف است ظرف 10 روز از تاریخ دریافت استعلام، پاسخ آن را ارسال و نماینده حقوقی خود را نیز برای حضور در جلسه رسیدگی معرفی کند. در هر صورت، تشکیل جلسه رسیدگی منوط به حضور نماینده مذکور نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها