امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39178
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دولت پاکستان اعلام کرد که از سال 2004 تاکنون 339 مورد حمله پهپادهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دولت پاکستان اعلام کرد که از سال 2004 تاکنون 339 مورد حمله پهپادهای آمریکایی به این کشور ثبت شده است.

طبق این گزارش، در این مدت بیش از 400 غیرنظامی بر اثر این حملات کشته شدند. دولت پاکستان این گزارش را در پاسخ به سئوال نمایندگان این کشور، به مجلس ارائه کرد.

همچنین در این گزارش تصریح شده است که تاکنون هیچ توافقنامه کتبی بین دولت پاکستان و آمریکا درباره استفاده از هواپیماهای سرنشین پیدا نشده است هر چند که ممکن است دولت‌های این کشور به‌طور ضمنی موافقت خود را با این حملات اعلام کرده باشند.

در این جلسه، نمایندگان با انتقاد از عملکرد دولت در عدم ممانعت از انجام اینگونه حملات در خاک این کشور، از دولتمردان خواستند در این باره توضیح دهند.

با این حال، دولت پاکستان تاکنون بارها در مجامع بین‌المللی اعتراض خود را نسبت به حملات یکجانبه پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی و قتل عام گسترده غیرنظامیان اعلام کرده است.

همچنین «نواز شریف» در اولین سخنرانی خود پس از تصدی پست نخست‌وزیری، خواهان توقف این حملات شد و وزارت خارجه پاکستان نیز مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به این موضوع به دولت آمریکا ابلاغ کرد.

با وجود این، واشنگتن تاکنون حاضر به توقف این برنامه در خاک پاکستان نشده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار