امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39179
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 163
به گزارش فارس، سفر رسمی و یک روزه حامد کرزی و هیئت همراه وی به پاکستان بر اساس تقاضای نخست وزیر پاکستان جهت ادامه مذاکرات، برای یک روز دیگر تمدید ...

به گزارش فارس، سفر رسمی و یک روزه حامد کرزی و هیئت همراه وی به پاکستان بر اساس تقاضای نخست وزیر پاکستان جهت ادامه مذاکرات، برای یک روز دیگر تمدید شد.

رئیس جمهور افغانستان روز گذشته با نواز شریف در کاخ ریاست جمهوری آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» در این دیدار 2 طرف در خصوص روند صلح، مبارزه جدی با تروریسم، افراط‌گرایی و تهدیدات مشترک امنیتی و گسترش روابط اقتصادی و تجاری میان 2 کشور صحبت کردند.

پس از دیدار و گفت‌وگوی سران و هیئت‌های عالی رتبه 2 کشور، حامد کرزی و نواز شریف در یک نشست مشترک خبری حضور یافتند.

در این نشست خبری رئیس جمهور افغانستان از نخست وزیر پاکستان به دلیل دعوت از وی برای سفر به پاکستان تشکر کرد.

حامد کرزی گفت: افغان‌ها از حکومت جدید پاکستان می‌خواهند که روند صلح را تسهیل کرده و زمینه مذاکرات بین شورای عالی صلح و طالبان را مساعد سازد.

وی افزود که در گفت‌وگو با نخست وزیر پاکستان در زمینه تهدیدات مشترک امنیتی و اتخاذ تدابیر جدی در مقابل آن و آرزوی مردم افغانستان در زمینه صلح، گفت‌وگو کرده است.

حامد کرزی در ادامه تأکید کرد که این بار به این امید به پاکستان آمده‌ام که در زمینه مبارزه با تروریسم و تحکیم صلح از جانب هر 2 کشور روی یک برنامه عملی مشخص و همه جانبه کار شود و مطابق آن مبارزه مشترک علیه تروریزم و افراط‌گرایی آغاز شود.

نخست وزیر پاکستان نیز در این نشست مشترک خبری، ضمن خوش آمد گویی به حامد کرزی گفت که افغانستان نه تنها همسایه نزدیک پاکستان است بلکه کشور برادر بوده و مردم هر 2 کشور روابط ناگسستنی و تاریخی مشترک دارند.

وی افزود: امنیت و آینده بهتر ما با افغانستان گره خورده است و یک افغانستان با ثبات، امن و متحد برای پاکستان بسیار مهم است.

نواز شریف خاطر نشان کرد که پاکستان از روند صلح افغانستان با صداقت و قوت حمایت می‌کند.

نخست وزیر پاکستان گفت که دولت من متعهد است تا روابط میان افغانستان و پاکستان بیش از پیش تعمیق و توسعه یابد و تمرکز این روابط در امور اقتصادی و تجاری خواهد بود.

حامد کرزی در ادامه دیدارهای خود بعد از ظهر دیروز با «آصف علی زرداری» همتای پاکستانی خود در کاخ ریاست جمهوری آن کشور دیدار کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها