امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39189
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 139
به گزارش فارس، «عمر زاخیلوال» وزیر دارایی افغانستان و «محمد اسحاق‌دار» وزیر دارایی پاکستان در حضور حامد کرزی و نوازشریف، سند همکاری‌های اقتصادی در ...

به گزارش فارس، «عمر زاخیلوال» وزیر دارایی افغانستان و «محمد اسحاق‌دار» وزیر دارایی پاکستان در حضور حامد کرزی و نوازشریف، سند همکاری‌های اقتصادی در زمینه توسعه تعدادی از پروژه‌ها و گسترش همکاری‌های اقتصادی بین 2 کشور را امضا کردند.

بیانیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» گزارش داده که بر اساس این سند امضا شده، افغانستان و پاکستان به طور مشترک بر روی پروژه احداث سد و نیروگاه آبی روی رودخانه «کنر» کار می‌کنند و پس از تکمیل هر 2 کشور از برق تولیدی این سد استفاده خواهند کرد.

همچنین بر اساس این سند، کار تکمیل پروژه خط آهن «چمن-قندهار» و «پیشاور- جلال آباد» تسریع خواهد شد.

مطابق این سند، پاکستان تمام پروژه‌های ناتمام خود را تکمیل می‌کند که تکمیل کار احداث جاده دوم «تورخم-جلال آباد» نیز شامل آن است.

افغانستان نیز مطابق اسناد امضا شده در تکمیل خطوط ارتباطی برق تاجیکستان و قرقیزستان به پاکستان از طریق خاک خود و انتقال کالاهای تجاری پاکستان به آسیای مرکزی اقدامات لازم را انجام خواهد کرد.

بر اساس این سند امضا شده جاده‌‌ای از پیشاور تا کابل امتداد خواهد یافت و بر همین اساس مشکلات ترانزیتی و حمل و نقل تاجران 2 کشور در مدت 2 هفته حل خواهد شد.

حامد کرزی به همراه هیئت بلند پایه دولتی روز گذشته بنا به دعوت رسمی نواز شریف به این کشور سفر کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها