امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3919
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 105
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید موسی‌زاده با اشاره به آغاز به کار پنجمین دوره جشنواره حضرت علی اکبر(ع) افزود: این ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید موسی‌زاده با اشاره به آغاز به کار پنجمین دوره جشنواره حضرت علی اکبر(ع) افزود: این جشنواره با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور در قالب پانزده جشنواره موضوعی و جشنواره جشنواره‌ها برگزار می‌شود و به معرفی جوانان برتر کشور در موضوعات مختلف می پردازد.

وی تصریح کرد: در دوره گذشته با توجه به ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی و با وجود مشکلات فراوان، روند برگزاری جشنواره قطع نشد و برای اولین بار سعی کردیم مطابق آیین نامه عمل کنیم؛ یعنی اعتبارات را به دستگاه‌ها دادیم تا آنها جشنواره‌های موضوعی را به صورت تخصصی برگزار کنند.

وی ادامه داد: نکته دیگر که از موفقیت‌های اجرایی در کشور به شمار می‌رود همکاری صمیمانه چند دستگاه اجرایی بدون در نظر گرفتن ملاحظات خاص اداری بود که به صورت هم عرض، یک کار ملی مشترک را انجام دادند.

مدیرکل طرح های ملی جوانان اظهار داشت: با برنامه ریزی بهتر، اعتبارات لازم و زمان کافی قطعا می توانیم به نتایج بهتری دست یابیم. البته نیاز به تقویت و بازنگری در برخی از برنامه ریزی‌های جشنواره داریم. برای ثبات و نهادینه کردن این جشنواره باید براساس آیین‌نامه اجرایی حرکت کنیم و اجازه دهیم این جشنواره تداوم پیدا کند چرا که جشنواره ملی حضرت علی اکبر(ع) کاری فرادولتی است.

موسی‌زاده با اشاره به تغییرات آیین نامه اجرایی جشنواره ملی حضرت علی اکبر(ع) که اسفندماه سال گذشته در سی و پنجمین جلسه شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور تصویب شد، گفت: مهمترین تغییر آیین نامه جشنواره، موضوع و نام جشنواره جوان مخترع و مبتکر بود. به دلیل اینکه جشنواره موضوعی جوان مخترع و مبتکر از لحاظ محتوایی بسیار نزدیک و شبیه جشنواره خوارزمی بود و در واقع این موضوع در جشنواره خوارزمی به صورت تخصصی برگزار می شود، با مشاوره و نظر دستگاه‌های تخصصی و به دلیل جلوگیری از تکرار و موازی کاری تصمیم بر این شد که نام و موضوع مخترع و مبتکر از جشنواره حضرت علی اکبر(ع) حذف و به جای آن جشنواره جوان برتر علم و فناوری برگزار شود.

وی افزود: کمیته‌ای متشکل از معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد دانشگاهی و وزارت بهداشت دستگاه های همکار جشنواره موضوعی جوان برتر علم و فناوری هستند.

موسی زاده با بیان اینکه جشنواره طلبه جوان به عنوان اولین بخش از جشنواره های موضوعی 22 فروردین در استان قم برگزار شد، اظهار داشت: سایر جشنواره‌های موضوعی در خردادماه با همکاری دستگاه‌های مسئول برگزار می‌شود. دوم تیرماه نیز شاهد برگزاری جشنواره جشنواره ها در هتل المپیک تهران خواهیم بود.

جشنواره ملی حضرت علی اکبر(ع) با هدف ارتقای جایگاه جوانان، در محورهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی و در موضوعات قرآن، طلبه جوان، ادبیات، کارآفرینی، جوان دارای توانایی های خاص، فیلم، موسیقی، کشاورزی و روستایی، هنرهای نمایشی، علم و فناوری، رسانه، فعالیت های اجتماعی، هنرهای تجسمی، جوان خارج از کشور و جوان سرباز هر ساله به شناسایی، معرفی و تجلیل از جوانان موفق و برتر کشور می‌پردازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار