امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39190
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «صدای روسیه»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در خصوص واکنش‌های احتمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «صدای روسیه»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در خصوص واکنش‌های احتمالی جامعه بین‌الملل به بحران سوریه با «کوین راد» گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: در تماس تلفنی اوباما با راد، سران دو کشور نگرانی عمیقی در خصوص استفاده  از سلاح‌های شیمیایی توسط دولت سوریه علیه غیرنظامیان در دمشق در روز چهارشنبه ابراز کردند.

این بیانیه می‌افزاید: نخست‌وزیر استرالیا و رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص واکنش‌های احتمالی جامعه بین الملل (علیه سوریه) گفت‌وگو و بحث کردند.

مقامات دولت اوباما در شدیداللحن‌ترین محکومیت خود علیه سوریه، روز دوشنبه مدعی شدند که سلاح‌های شیمیایی غیرقابل انکاری مورد استفاده قرار گرفتند و تردیدی وجود ندارد که سوریه مسئول این حمله است.

راد، یک دپیلمات سابق که کشورش همپیمان نزدیک آمریکا است و ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را از روز یکشنبه برعهده دارد، گفت که ضوابط بین‌المللی پشت رخدادهای سوریه صریح و روشن است.

وی روز سه‌شنبه در یک سخنرانی در «سیدنی» تصریح کرد: اعتقادی ندارم که جهان بتواند به سادگی از استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه غیرنظامیان که به مرگ نزدیک به 300 نفر و بستری شدن 3 هزار و 600 نفر دیگر منجر شده، بی‌اعتنایی کند.

کوین راد ادامه داد: عدم اقدام عمل می‌تواند برای تمامی مستبدان جهان که تفکر استفاده از سلاح‌های شیمیایی در آینده را در ذهن خود می‌پروراند پیام بخشودگی به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار