امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39197
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 179
«بهزاد احمدی» مدیر اجرایی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع در گفت‌‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«بهزاد احمدی» مدیر اجرایی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع در گفت‌‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل کاهش سهمیه کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران موسوم به کاروان «نور» گفت: امسال کل ظرفیت حجاج کشور کاهش یافته و پیرو آن ظرفیت کاروان قرآنی کشور هم کم شده است، این در حالی است که حجم کار‌ها بسیار افزایش یافته و قاریان قرآن باید فشار بیشتری را تحمل کنند.

وی استفاده از تجربیات مدیران کاروان را در سال‌های قبل سبب کاهش مشکلات دانست و گفت: به دلیل کاهش سهمیه کاروان نور و برای برنامه‌ریزی بهتر باید با مدیران کاروان‌های سال‌های قبل مانند «علی‌اکبر حشمتی» مشورت و از تجربیات آنان استفاده کرد.

احمدی با اشاره به بروز بیماری‌های گوناگون در ایام مناسک حج گفت: در ایام مناسک حج میلیون‌ها نفر از سراسر جهان با ذائقه‌های مختلف گرد‌هم جمع می‌شوند، از این رو ارتباط با جمعیت سبب بروز انواع بیماری‌ها می‌شود، البته ما تلاش می‌کنیم تا اعضای کاروان آرامش خود را حفظ کنند، اما برخی از موضوعات از دست ما خارج است.

مدیر اجرایی کاروان نور، تلاوت در محافل مسجد‌الحرام و محافل بعثه مقام معظم رهبری را از جمله کار‌های اصلی کاروان نور بیان کرد و گفت: در این ایام باید قاریان قرآن در محافل مختلفی مانند محفل قرآنی مسجد‌الحرام و محافل بعثه به تلاوت بپردازند و با توجه به کاهش اعضا و افزایش برنامه‌ها باید قاریان قرآن مراقب خود باشند تا مشکلی برای آنان و صدایشان به وجود نیاید، زیرا در این صورت هم مأموریت خود را به درستی انجام می‌دهند و هم مناسک حج را به خوبی انجام خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع از 20 نفر قاری، حافظ و گروه تواشیح تشکیل شده که 15 نفر آنها برای اولین بار به مناسک حج اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها