امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3920
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساختمان وزارت خارجه لیبی امروز دوشنبه نیز همچنان در محاصره افراد مسلحی است که خواستار عزل سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساختمان وزارت خارجه لیبی امروز دوشنبه نیز همچنان در محاصره افراد مسلحی است که خواستار عزل سیاسی سیاستمداران رژیم قذافی هستند.

حدود 30 دستگاه خودروی پیک آپ که برخی حامل موشک انداز است به همراه ده ها فرد مسلح از صبح دیروز یکشنبه ساختمان وزارت خارجه لیبی را در مرکز شهر طرابلس محاصره کرده اند.

بر سر در ورودی ساختمان وزارتخانه پلاکاردهایی نصب شده که بر روی آن جمله هایی درباره ضرورت عزل سیاسی چهره های رژیم قذافی نوشته شده است.

ایمن محمد ابودینه یکی از معترضان تحصن کننده گفت: ساختمان وزارتخانه همچنان در محاصره و بسته است.

وی افزود: گفت‌وگوها با مقامات در ساختمان وزارت خارجه تا ساعاتی دیگر آغاز می شود.

برکناری شخصیت های وابسته به رژیم معمر القذافی منوط به تصویب لایحه عزل سیاسی در کنگره ملی لیبی است.

کنگره ملی لیبی سه ماه پیش در پی اعتراضات مردمی که خواستار برکناری شخصیت‌های سیاسی نظام سابق در این کشور بودند با صدور قانون عزل سیاسی همه کسانی که در تخریب حیات سیاسی در لیبی در دوره دیکتاتوری معمر القذافی سهیم بوده‌اند موافقت کرد.

بر اساس پیش نویس قانون عزل سیاسی افرادی که بین سال‌های 1969 تا 2011 پست‌های رهبری و یا مسئولیت‌های مهم در نهادهای اداری، امنیتی و یا نظامی داشته‌اند برای مدت 10 سال از کار سیاسی و یا نامزدی در انتخابات محروم می‌شوند.

این افراد همچنین از تاسیس حزب یا نهاد مدنی یا جبهه سیاسی منع خواهند شد و حتی اجازه حضور به آنها در سندیکاها و نهادهای ارتباطی داده نخواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها