امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39229
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اجتماعی، محمدباقر قالیباف متولد شهریور 1340، اهل مشهد، دارای دکترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس، همچنین در سال 83 ضمن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی، محمدباقر قالیباف متولد شهریور 1340، اهل مشهد، دارای دکترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس، همچنین در سال 83 ضمن عهده‌دار بودن تصدی فرماندهی نیروی انتظامی، به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد.

قالیباف سرانجام  در15 شهریور 84 ، با نظر اعضاء شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

پس از انتخاب قالیباف به عنوان شهردار، وی فعالیت خود را با مشخص نمودن شهرداران مناطق و معاونین آغاز کرد.

( کاهش فاصله شمال و جنوب) یکی از اصلی‌ترین شعارهای قالیباف در ابتدای فعالیتش بود به طوری که در این راستا پروژه‌های زیادی را در بخش‌های مختلف از جمله عمرانی،فضای سبز،حمل و نقل و... انجام داد.

تلاش بی وقفه قالیباف در سطح شهر تهران خیلی زود به ثمر رسید و شهروندان تهرانی تغیراتی قابل توجهی را در تهران لمس کردند.

 توسعه حمل و نقل عمومی و به ویژه در مترو و اتوبوس‌های بی آر تی در شرایطی صورت گرفت که در آن مقطع شهرداری تهران برای تأمین هزینه‌ها با شرایط نامناسبی بود.

اقدامات وسیع  در تهران منجر شده شهروندان از آن رضایت داشته باشند که امیدوارند قالیباف برای دوره بعدی نیز برای شهرداری تهران انتخاب شود.

به گزارش فارس در چند روز آینده و در تاریخ 12 شهریور، شورای چهارم فعالیت خود را رسماً آغاز کرد که تنها تفاوت این دوره با دوره‌های قبلی تعداد اعضاء شورای شهر تهران است.

مهدی چمران- علیرضا دبیر- احمد مسجدجامعی-حبیب کاشانی-حسین رضازاده-هادی ساعی-مرتضی طلا-پرویز سروری-رضا تقی‌پور- الهه راستگو- عباس شیبانی- محمد سالاری- اسماعیل دوستی-احمد دنیامالی-محمدمهدی‌ تندگویان-فاطمه دانشور- احمد حکیمی‌پور- محمد حقانی-عبدالحسین مختاباد-غلامرضا انصاری-مهدی حجت-مجتبی شاکری-رحمت‌الله حافظی-ابوالفضل قناعتی- اقبال شاکری-معصومه آباد-محسن سرخو-عباس جدیدی-محسن پیرهادی-مسعود سلطانی‌فر- ولی‌الله شجاع‌پوریان.

در بین نفرات فوق، برخی در حال حاضر موافق و برخی نیز مخالف ماندن قالیباف در شهرداری هستند که البته تعداد افراد موافق نسبت به مخالف بیشتر است.

اینکه چرا برخی از اعضاء مخالف ماندن قالیباف در شهرداری هستند اینست که این گروه از افراد به موضوع انتخاب شهردار، سیاسی نگاه‌ می‌کنند و انتظار دارند شخصی کلیدار شهر تهران باشد که در واقع وابستگی به دولت یازدهم داشته باشد.

در حال حاضر گزینه‌های که از سوی اعضاء اصلاح‌طلب شورای شهر برای شهرداری تهران اعلام می‌شود یا در دولت خاتمی حضور داشتند و یا به نوعی ارتباط قوی را بر آنها داشتند.

در اینجا باید به نکته اشاره کرد که نباید انتخاب شهردار تهران بر اساس سلایق سیاسی باشد و باید فردی  برای تهران انتخاب شود که تهران را بشانسد و البته به دنبال کارهای سیاسی نباشد.

محمود عباسی، راننده تاکسی در پاسخ به این پرسش که آیا از اقدامات انجام شده در دوران فعالیت قالیباف در شهر تهران رضایت دارد یا خیر؟ گفت: اقدامات انجام شده را باید در چند بخش تقسیم کرد اما به طوری کلی اقدامات قابل توجهی در شهر انجام شده است که به طور مثال می‌توان به بخش حمل و نقل اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با توسعه بزرگراه‌ها در سطح شهر تهران، زمان رسیدن شهروندان به مقصد کاهش یافته است.

حسن محمدی کارمند دولت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه در گذشته سرانه فضای سبز برای شهروندان تهرانی زیر استاندار‌های جهانی بوده است، افزود: هم اکنون با توسعه فضای سبز، سرانه استفاده شهروندان نیز به استاندارهای جهانی رسیده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا اعضاء شورا شهر تهران که با رأی شهروندان تهرانی انتخاب شدند فردی را برای تهران انتخاب کنند که به دنبال مقاصد سیاسی نباشد.

زهرا سلیمانی خانه‌دار که در منطقه پیروزی زندگی‌ می‌کند نظرش را در خصوص قالیباف شهردار تهران به گونه‌ای دیگر مطرح‌ می‌کند، وی تأکید  دارد که نباید افراد سیاسی در شهرداری تهران حضور پیدا کنند و کسی باید سکان شهر تهران را به دست بگیرد که تهران را بشناسد و این کسی نیست جزء قالیباف.

وی تصریح کرد: قالیباف در این مدت اقداماتی انجام داده است که کمتر شهرداری در گذشته آنها را انجام داده است که از آن جمله می‌توان به اتوبان امام علی(ع) که سالها فراموش شده بود، اشاره کرد.

حمیدرضا، دانشجو رشته ریاضی با اشاره به اینکه قالیباف در دوران خدمتش کارهای بزرگی را انجام داده است، گفت: توسعه فضای سبز در سطح شهر تهران از جمله کارهای صورت گرفته از سوی وی است.

وی تصریح کرد: تبدیل زندان قصر به موزه، اتمام پروژه برج میلاد از کارهای است که مطمئناً اجرای آنها سال‌ها طول می‌کشید اما با حضور قالیباف این کارها در کمترین زمان ممکن انجم شده است.

به گزارش فارس اکثر اعضاء شورای چهارم هم نظر مثبتی برای حضور مجدد قالیباف در شهرداری تهران دارند و در همین راستا محسن پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره گزینه نهایی اعضای شورای چهارم  شهر تهران برای انتخاب شهردار تهران اظهار داشت: براساس جلساتی که تا به امروز برگزار شده است قالیباف تنها گزینه‌ نهایی است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا باید قالیباف انتخاب شود گفت: از عوامل انتخاب قالیباف بعنوان شهردار تهران، این است که رأی حداکثری و اتفاق آرای اعضای شورای شهر را دارد، تعدادی از اصلاح طلبان شورای شهر به دلیل کارآمدی قالیباف به وی رأی می‌دهند و تنها گزینه‌ای که می‌تواند تعامل خوبی را برقرار کند.

پیرهادی بیان داشت: برای انتخاب شهردار براساس شاخص‌ها حرکت می‌کنیم و قائل بر این هستیم که با نظر جمع 31 نفر اعضای شورای شهر، شهردار جدید تهران را انتخاب کنیم.

منتخب  مردم در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در شورای شهر اصولگرا و اصلاح طلب نداریم گفت: عده‌ای علاقه دارند فضا را سیاسی کنند.

وی بیان داشت: بعضی‌ها به سیاسی بازی علاقه دارند و نمی‌توانند بدون سیاست زندگی کنند. در شورای شهر قرار نیست کار سیاسی انجام شود.

اقبال شاکری دیگر عضو شورای چهارم در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه هم‌اکنون گزینه‌های متعددی از دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب در شورای چهارم برای شهرداری تهران اعلام می‌شود، اظهار داشت: منتخبین مردم تهران براساس عملکرد و برنامه‌محوری شخص مورد نظر را برای شهرداری تهران انتخاب می‌کند.

وی تصریح کرد:‌ از جمله گزینه‌هایی که هم‌اکنون در صدر برای شهرداری است آقای قالیباف است و این در حالی است که دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب اعتقاد به عملکرد خوب قالیباف در دوره‌های مختلف و به ویژه در شهرداری دارند.

شاکری خاطرنشان کرد:‌ یکی از دلایل مهمی که منتخبین مردم تهران نظر مثبتی به قالیباف برای حضور مجدد در شهرداری تهران دارند، عملکرد و برنامه‌محوری وی است و به همین دلیل اکثر اعضاء بر ماندن قالیباف در شهرداری تهران تأکید دارند.

منتخب مردم تهران در شورای چهارم ادامه داد: منتخبین مردم اعتقاد دارند که باید فردی غیر سیاسی در شهرداری تهران مشغول به کار شود و این در حالی است که در دوره گذشته قالیباف نشان داده است مدیری لایق و غیر سیاسی بوده است.

وی اضافه کرد: در کنار محمدباقر قالیباف گزینه‌های دیگری نیز از جمله مهرعلیزاده، رستم قاسمی، نیکزاد و ابتکار و... حضور دارند که البته بیشترین امتیاز را در حال حاضر قالیباف دریافت کرده است.

 در پایان امیدواریم اعضاء شورای چهارم برای انتخاب شهردار تهران، به درخواست‌های مردمی توجه کنند و فردی غیر سیاسی را برای شهرداری تهران انتخاب کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها