امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3923
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری محیط، علی العریض، نخست وزیر تونس امروز دوشنبه در سفر رسمی یک روزه وارد الجزیره، پایتخت الجزایر ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری محیط، علی العریض، نخست وزیر تونس امروز دوشنبه در سفر رسمی یک روزه وارد الجزیره، پایتخت الجزایر شد.

این اولین سفر خارجی العریض از زمان تصدی مقام نخست وزیری در فوریه گذشته است.

نخست وزیر تونس در این سفر با عبدالمالک سلال، همتای الجزایری خود دیدار می کند و در نشست کاری جامعی اعضای هیئت های دو کشور مسائل مورد اهتمام مشترک در سطح دوجانبه و منطقه ای را مورد بررسی قرار می دهند.

العریض در هنگام ورود به فرودگاه در سخنانی که خبرگزاری رسمی الجزایر منتشر کرد، بر عزم الجزایر و تونس برای ارتقای مناسبات خود در همه زمینه ها به ویژه بخش های امنیتی و اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع مبارزه با تروریسم و همکاری امنیتی بین دو کشور در راس گفت وگوهایش با مقامات الجزایری خواهد بود گفت: امنیت الجزایر و تونس مساله ای مشترک است.

علی العریض در آستانه سفر به الجزیره  نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری الجزایر همکاری و هماهنگی امنیتی بزرگ بین کشورش با الجزایر در زمینه مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته را ستود و تاکید کرد: امنیت الجزایر امنیت تونس و امنیت تونس امنیت الجزایر است.

العریض گفت: منطقه مغرب عربی با خطرات امنیتی بزرگی ناشی از تروریسم و جرایم سازمان یافته برون مرزی روبه رو است و این درباره منطقه شمال افریقا و منطقه ساحل نیز صدق می کند و با توجه به گستردگی این مناطق تروریست ها به راحتی در آنجا فعالیت می کنند و همه این موارد موجب گستردگی پدیده تروریسم شده است.

نخست وزیر تونس تعمیق همکاری ها و هماهنگی کشورش با الجزایر در زمینه مبارزه با تروریسم را یکی از مهم ترین موضوعاتی دانست که در دیدار با مقامات الجزایری به آن خواهد پرداخت.

تونس، لیبی و الجزایر اواسط ژانویه توافقنامه ای امضا کردند که بر اساس آن نظارت های مرزی و همکاری امنیتی بین این سه کشور افزایش یابد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها