امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39232
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معتقدم در ساختار آموزش و پرورش باید فعالیت‌های جدیدی نظیر ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معتقدم در ساختار آموزش و پرورش باید فعالیت‌های جدیدی نظیر پرداختن به اقتصاد آموزش و پرورش برای ساماندهی امکانات و منابع و جلوگیری از هدر رفت آن و سازمانی برای رسیدگی به امور رفاهی فرهنگیان ایجاد شود که البته این موضوعات نیاز به مصوباتی دارد که در صورت اخذ آن پس از بررسی‌های کارشناسی، انجام خواهد شد.
وی در خصوص نقش تربیت معلم، با اشاره به دیدگاه‌های موافق و مخالف آن افزود: از ابتدا جزو مدافعان این امر بودم و اعتقاد داشتم معلم در هر رشته‌ای که تدریس می‌کند علاوه بر دانش تخصصی لازم باید آشنا با مباحث تربیتی، روانشناسی و روش‌های تدریس باشد که خوشبختانه امروز با راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان بستر مناسبی برای آموزش نیروی انسانی اعم از تربیت معلم و ضمن خدمت ایجاد شده است.
فانی بر دقت در جذب نیروی انسانی دانشگاه فرهنگیان تأکید کرد و گفت: دانشگاه با نیروی انسانی معنا می‌یابد نه با ساختمان و تجهیزات؛ بنا بر این باید در این خصوص سختگیر باشیم تا دانشگاهی با برند بالا داشته باشیم.
وی، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان را از آرزوهای قلبی خود خواند و تصریح کرد: تلاش‌های دکتر حاجی بابایی در این زمینه قابل تقدیر است.
سرپرست آموزش و پرورش در خصوص ساختار «3-3-6» افزود: این ساختار، ساختار مناسبی است و اجرای آن در کتابی که 8 سال پیش از سوی بنده با عنوان "72 روز سرپرستی در آموزش و پرورش" تالیف و منتشر شد،مورد تأکید قرار گرفت؛ گر چه نواقص آن باید رفع شود.
وی، اجماع در امور را مشی مدیریتی خود خواند و اظهار داشت: در آموزش و پرورش باید به دنبال هم افزایی مثبت باشیم؛ به این معنا که حاصل کار جمعی بیشتر از انجام کار انفرادی است و برای این امر باید به سمت تقریب نگرش ها گام برداشت.
فانی، تقریب نگرش ها را به مدد همدلی و همفکری امکان پذیر خواند و تصریح کرد: یکسان سازی نگرش‌ها نه امکان پذیر است و نه لازم؛ زیرا موجب از بین رفتن خلاقیت و نوآوری می‌شود.
وی، لازمه هم افزایی را همدلی و لازمه همدلی را هم نگرشی و اجماع در فعالیت‌ها و تصمیمات ذکر کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مسئولان ، مدیران و معلمان برای اقامه نماز جماعت در ادارات و مدارس کشور تأکید کرد و آن را یکی از راه‌های ترغیب کارکنان و دانش آموزان برای برپایی نماز جماعت در ادارات و مدارس کشور دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها