امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39233
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، چهارمین نشست کارگروه منطقه‌ای مقابل با قاچاق با حضور نمایندگان کشورهای افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، چهارمین نشست کارگروه منطقه‌ای مقابل با قاچاق با حضور نمایندگان کشورهای افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، جمهوری اسلامی ایرن و سازمان منطقه‌ای کاریک در هتل پارسیان آزادی در حال برگزاری است.

علیرضا اکبرشاهی مدیر کل مقابله مبارزه با مواد مخدر در ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن خیرمقدم به هیئت‌های شرکت کننده گفت: برای ما مایه مسرت است که تهران میزبان چهارمین نشست کارگروه منطقه‌ای و بین‌المللی مقابله با قاچاق و انحراف مواد پیشتاز به کار رونده در مواد مخدر می‌باشد.

مشاور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در طول چند سال اخیر در تولید و مصرف مواد مخدر تغییرات زیادی حادث گردیده و بر پییچیدگی‌های قاچاق و انحراف مواد مخدر و مواد پیش‌ساز افزوده شده است.

اکبرشاهی افزود: افغانستان بزرگترین تولید کننده افیون در جهان و عمده‌ترین تولید کننده هروئین در سطح بین‌المللی است.

مدیر کل مقابله در ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: هر چقدر در حجم کشت مواد مخدر افزوده می‌شود بر میزان قاچاق مواد پیشتاز نیز افزوده می‌شود و بررسی‌ تولید، استقرار و ماهیت لابراتورها حاکی از تغییرات و تنوع در تولید و امکان جابجایی سریع لابراتورها که می‌تواند ناشی از نوسانات حجم، کشت و پراکندگی جغرافیایی باشد.

مشاور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: افزایش حجم مبادلات کشورها و ورود و خروج کالا و خدمات و همچنین پیچیدگی قاچاق و انحراف در حمل مواد پیشتاز بر اهمیت ایفای تعهد کشورها و تحقق اهداف و مسئولیت‌های آنها می‌افزاید.

اکبرشاهی ادامه داد: برای رسیدن به هدف مشترک باید در کنترل هر چه مؤثرتر محموله‌های مشترک و مقابله با قاچاق مواد پیشتاز در سطح داخل، منطقه و بین‌المللی همکاری داشت و سطح امکانات و ظرفیت‌ها را افزایش داد.

وی ادامه داد: همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر، گمرک و بهداشت در سطح ملی و با تشکیل ساختارها، همکاری و هماهنگی خوبی با سازمان‌ها و بخش‌ها برای کنترل و مقابله انجام داده‌اند و در این زمینه همکاری بیشتر منطقه‌ای و استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت تبادل اطلاعات در غرب آسیا با محوریت GPS و آسیای مرکزی با محوریت کاریک مدنظر است.

اکبرشاهی تصریح کرد: یکی از مهمترین ارکان در این زمینه اثرگذاری بر قاچاق مواد پیش‌ساز و تبادل اطلاعات است که در دو بخش عملیاتی و تجاری مدنظر است.

مشاور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در این بین باید کشورهای تولید کننده، ترانزیت، مصرف کننده قانونی و غیرقانونی هماهنگی کافی برای تبادل اطلاعات را داشته باشند و در این زمینه ساختار GPS در تهران که با مشارکت ایران، افغانستان و پاکستان می‌باشد آماده همکاری و کنترل تجاری محموله‌ها با تمهیدات اتخاذ شده است.

اکبرشاهی ادامه داد: در راستای ایفای تعهدات متقابل انتظار می‌رود که ساختارهای همکاری‌های چند جانبه منطقه تقویت شود و امکانات آموزشی و تجهیزات برای گسترش کمی و کیفی اقدامات در اختیار اعضا قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها