امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39236
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مراسم افتتاحیه چهارمین نشست کارگروه منطقه‌ای مقابل با قاچاق و انحراف پیش‌سازها که با حضور نمایندگانی از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مراسم افتتاحیه چهارمین نشست کارگروه منطقه‌ای مقابل با قاچاق و انحراف پیش‌سازها که با حضور نمایندگانی از کشورهای افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه‌ای کاریک در هتل پارسیان آزادی در حال برگزاری است علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: تولید مواد مخدر در افغانستان یک تهدید خطرناک برای منطقه و کل جهان است که توسعه بشریت را تحت تأثیر خود قرار داده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: طی سالهای گذشته تولید مواد مخدر کاهشی نداشته بلکه با افزایش تولید در افغانستان، دو سویه شدن جریان قاچاق، عدم رشد اقتصادی در افغانستان و تشدید مشکلات اقتصادی و اجتماعی حتی نسل جدید افغانستان نیز به مصرف مواد روی آورده‌اند که حتی در شیرخواران این آلودگی مشاهده می‌شود.

مؤیدی ادامه داد: صحبت از مشکلات در افغانستان به معنای اقتصاد نیست بلکه بیان عمق مسئله و ضرورت توجه به کشورهای منطقه است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: عوامل زیادی در پیشگیری و تهدید مواد مخدر وجود دارد از قاچاق انسان گرفته تا صنایع مواد مخدر، پول‌شویی و تأثیرات مخرب آنها.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا کمک به افغانستان برای ریشه‌کنی و درک مشترک را هدف دانست و افزود: تمام ساختارهای دولتی باید برای حل این معضل که یک ائتلاف بزرگ بین‌المللی است کمک کند تا نتایج مثبت پدیدار شود.

مؤیدی ادامه داد: باید امروز ساختارهای حرفه‌ای ایجاد شود و ساختارهای عملیاتی مناسب باید در زمینه تولید مواد مخدر در افغانستان و کنترل پیش‌سازها از سوی دیگر هشیار باشند تا جریانات را تحت کنترل خود داشته باشند، مؤیدی از سازمان ملل خواست تا کلیه ساختارهای مافیا را شناسایی کند.

وی تصریح کرد: ما بر این باوریم که کشورهای اطراف افغانستان در معرض انتقال مواد شیمیایی به افغانستان هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: ایران در زمینه مبارزه با انحراف پیش‌سازها برنامه فراگیر ملی و منطقه‌ای طراحی کرده‌ است.

مؤیدی ادامه داد: اگر در منطقه همدلی و همفکری کشورها صورت بگیرد با عزم و اراده ایران می‌توان نتایج مثبتی در کنترل پیش‌سازها و ترانزیت مواد مخدر مشاهده کرد.

وی به همکاری پلیس امارات و پلیس ایران در متلاشی شدن شبکه بزرگ ترانزیت مواد مخدر در روز گذشته اشاره داشت و افزود: اگر کشورها با هم همراهی و همدلی داشته باشند می‌توانند با عزم و تصمیمات جدی در جهت کنترل مواد مخدر گام بردارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها