امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39244
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 75
«علی شبر» عضو ائتلاف ملی در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، حمله شیمیایی اخیر در سوریه را ...

«علی شبر» عضو ائتلاف ملی در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، حمله شیمیایی اخیر در سوریه را بهانه آمریکا به منظور دخالت در تحولات دمشق خواند و افزود:‌ موضوع دخالت آمریکا در امور سوریه امری اشتباه است و علت آن اوضاع منطقه است که به علت دخالت‌های آمریکا ناآرام است.

وی اتهامات مطرح شده مبنی بر استفاده دمشق از سلاح شیمیایی را دلیلی بر توطئه‌های بدخواهان سوریه برشمرد و تاکید کرد که برخی‌ها نمی‌خواهند سوریه روی آرامش را ببیند. برای نمونه آمریکا نمی‌خواند بحران سوریه به صورت مسالمت آمیز حل شود.

شبر با تاکید بر لزوم حل بحران سوریه از طریق راه‌ حل‌های مسالمت آمیز، یادآور شد که واشنگتن سعی در ناکام گذاشتن همه راه حل‌هایی است که می‌توانند به پایان دادن به درگیری و بحران منجر شوند.

وی متهم ساختن نظام سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را بهانه آمریکا برای دخالت در تحولات سوریه برشمرد و تاکید کرد:‌د ر صورت دخالت آمریکا در سوریه شمار زیادی از مردم کشته خواهند شد و نا آرامی و آشوب همه منطقه را فرا خواهد گرفت.

این نماینده پارلمان بغداد با اشاره به حمایت‌های تسلیحاتی برخی از کشورها به افراد مسلح، انفجارهای اخیر لبنان را گامی در راستای برنامه آمریکا برای بر افروختن آتش (فتنه) در منطقه خواند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها