امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39247
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به اقدام نظامی علیه سوریه نزدیک‌تر می‌شود زیرا «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم خود استفاده کرده است و به طرز مشکوکی تلاش می‌کند تا بر آن سرپوش گذارد.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد که کاخ سفید همچنین رایزنی و تعامل با نمایندگان کنگره را روز دوشنبه آغاز کرد و از آن میان می‌توان به تعامل کاخ سفید با «جان بینر» رئیس اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا اشاره کرد.

«برندان باک» سخنگوی بینر اعلام کرد: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این مسئله را روشن کرد که قبل از وقوع هرگونه اقدام (علیه سوریه)، حتماً باید نمایندگان کنگره در جریان قرار گیرند و به شور نشینند و همچنین اهداف و راهبرد گسترده‌تر برای رسیدن به ثبات باید به وضوح مشخص شود.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز گذشته گفت که رئیس‌جمهور آمریکا بر این باور است آنهایی که از سلاح‌ شیمیایی استفاده کردند باید پاسخگو باشند.

در سوریه نیز، اعضای بازرسان سازمان ملل روز دوشنبه برای بررسی منطقه مورد حمله به «دمشق» رفتند ولی یکی از کاروان‌های تیم بازرسان مورد حمله تک‌تیراندازها قرار گرفت.

با اینحال، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد گرچه پنتاگون انواع گزینه‌های نظامی از جمله ایجاد منطقه پرواز ممنوع تا آموزش و مشاوره به مخالفان را ارائه کرده است اما دولت اوباما هنوز در خصوص اقدام نظامی تصمیمی نگرفته است و به اعتقاد کارشناسان نظامی، اعضای کنگره و دیگران، محتمل‌ترین گزینه، استفاده از موشک‌های کروز برای حمله به اهداف سوریه است.

سناتور «جک رید» یکی از اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا اعلام کرد که موشک‌های کروز می‌تواند از طریق کشتی‌ها یا زیردریایی‌ها شلیک شود و محتمل‌ترین پاسخی است که می‌توان به دولت سوریه داد.

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا همچنین گزارش کرد که چهار ناوشکن‌ نیروی دریایی آمریکا در شرق مدیترانه مستقر شده‌اند اما مکان دقیق این ناوشکن‌ها فاش نشده است.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد، گزینه‌های اوباما عملاً محدودتر هستند. کاخ سفید از این مسئله آگاهی دارد که وارد یک جنگ گسترده‌تر در سوریه می‌شود و اکثر گروههای شورشی در سوریه را شرکای غیرقابل اعتماد می‌داند.

علیرغم تمامی فضاسازی‌های آمریکا و همپیمانان این کشور از جمله فرانسه، انگلیس علیه دولت سوریه، برخی از مقامات آمریکایی درباره حمله به سوریه هشدار داده‌اند به طوریکه «مارتین دمپسی» رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا ماه گذشته در نامه‌ای به سناتور «کارل لوین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا نوشت که حتی یک حمله بدون خطر نخواهد بود. موشک‌ها می‌تواند منجر به خسارات متوازی می شود و حملات انتقام‌جویانه‌ای را به همراه دارد.

بر اساس این گزارش، انگلیس و فرانسه نیز روز گذشته خود را صرف آماده شدن برای نوعی اقدام علیه سوریه کردند و پس از انتشار اولین گزارش‌های اثبات نشده از استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه خواستار اقدام نظامی علیه سوریه شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار