امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39248
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، چندین فروند جنگنده‌ و هواپیماهای ترابری ارتش انگلیس روز گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، چندین فروند جنگنده‌ و هواپیماهای ترابری ارتش انگلیس روز گذشته در پایگاه هوایی «آکروتیری» قبرس در 160 کیلومتری سواحل سوریه مستقر شدند. به نظر می‌رسد این اقدام در تدارک حمله احتمالی به سوریه انجام گرفته است.

دو خلبان هواپیماهای مسافربری به روزنامه گاردین گفته‌اند که یک هواپیمای ترابری سی-130 را دیده‌ و گروهی متشکل از چند جنگنده را در رادار مشاهده کرده‌اند که به این پایگاه رفته‌اند.

ساکنان اطراف این پایگاه نظامی هم می‌گویند فعالیت‌ها در این پایگاه در 48 ساعت گذشته از حد معمول بسیار بیشتر شده است.

به نوشته گاردین در صورتی که تصمیمی برای اقدام نظامی علیه سوریه اتخاذ شود، احتمالا پایگاه‌های نظامی در قبرس نقشی مهم در عملیات خواهند داشت. بنا بر این گزارش، این تصمیم احتمالا بعد از مشخص شدن نتیجه بازرسی‌های کارشناسان سازمان ملل انجام می‌شود.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی در چند اخیر بار دیگر به بهانه حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» شرقی در حومه دمشق موضوع اقدام نظامی علیه سوریه را مطرح کرده‌اند. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم شب گذشته با صدور بیانیه‌ای دولت سوریه را به انجام این حمله متهم کرد و گفت نیازی نیست بازرسان مشخص کنند چه کسی مسئول این حملات است، چراکه این موضوع برای دنیا مشخص است.

این در حالی است که دولت سوریه قویا این اتهامات را رد کرده و از آمریکا خواسته است اگر هرگونه سندی مبنی بر دست داشتن دولت در این حمله دارد، ارائه کند. روسیه نیز اتهامات علیه دمشق را رد کرده و تاکید می‌کند که دولت هیچ دلیلی برای انجام چنین حمله‌ای نداشته، آن هم در زمانی که ارتش پیشروی‌های گسترده‌ای داشته، مخالفان در موضع ضعف قرار داشته و ضمنا بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌بردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها