امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39255
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام کرد گرچه پنتاگون انواع گزینه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام کرد گرچه پنتاگون انواع گزینه‌های نظامی از جمله ایجاد منطقه پرواز ممنوع تا آموزش و مشاوره به مخالفان را ارائه کرده است اما دولت اوباما هنوز در خصوص اقدام نظامی تصمیمی نگرفته است.

این اظهارات کارنی بعد از آن اعلام شد که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تردید اندکی وجود دارد که دولت سوریه در حمله چهارشنبه هفته گذشته در نزدیکی دمشق که یک حمله شیمیایی بوده، دست نداشته باشد.

بر اساس این گزارش، به اعتقاد کارشناسان نظامی، اعضای کنگره و دیگران، محتمل‌ترین گزینه، استفاده از موشک‌های کروز برای حمله به اهداف سوریه است.

علیرغم تمامی فضاسازی‌های آمریکا و همپیمانان این کشور از جمله فرانسه، انگلیس علیه دولت سوریه، برخی از مقامات آمریکایی درباره حمله به سوریه هشدار داده‌اند به طوریکه «مارتین دمپسی» رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا ماه گذشته در نامه‌ای به سناتور «کارل لوین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا نوشت که حتی یک حمله بدون خطر نخواهد بود. موشک‌ها می‌تواند منجر به خسارات متوازی می شود و حملات انتقام‌جویانه‌ای را به همراه دارد.

بر اساس این گزارش، انگلیس و فرانسه نیز روز گذشته خود را صرف آماده شدن برای نوعی اقدام علیه سوریه کردند و پس از انتشار اولین گزارش‌های اثبات نشده از استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه خواستار اقدام نظامی علیه سوریه شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها