امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3926
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست کارگروه مطبوعاتی یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور «محمدجعفر محمدزاده» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست کارگروه مطبوعاتی یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور «محمدجعفر محمدزاده» معاون مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و «سیدجواد جعفری» مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و دبیر جشنواره برگزار شد.

در ابتدای این نشست، آماری از دو دوره پیشین «جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در مطبوعات» ارائه و تأکید شد برای جلوگیری از هر گونه شائبه درباره داوری‌ها، آثار قبل از مطالعه توسط داوران کد گذاری شدند. وجود نگاه ویژه به آثار مالتی‌مدیا اعم از صوت و فیلم از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن اشاره شد.

معاون مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از این نشست ضمن تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره امام رضا(ع) اظهار داشت: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال بالنده‌تر می‌شود و از این بابت باید از آقای جعفری تشکر کرد. ضمن اینکه دولت‌های نهم و دهم اهمیت بالایی برای جشنواره قائل شدند، به طوری که هر سال و در مراسم اختتامیه آن آقای احمدی‌نژاد یا معاون اول ایشان حضور یافته‌اند.

محمدزاده با اشاره به سخن رئیس‌جمهور در اختتامیه جشنواره هفتم مبنی بر جهانی‌شدن جشنواره امام رضا(ع) اظهار داشت: این مهم امکان‌پذیر است، مخصوصاً که با تأسیس بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) اکنون فضا برای فعالیت در این راستا مهیاست.

وی یکی از آفت‌های موجود در فضای فرهنگی کشور را «جشنواره‌زدگی» اعلام کرد و افزود: گاهی تصور می‌کنیم اگر جشنواره‌ای برگزار نکنیم، کارمان نقص دارد در صورتی که اینچنین نیست. به جای برگزاری پراکنده و متعدد جشنواره‌های فرهنگی، باید حول جشنواره‌های شناخته‌شده و با سابقه نظیر جشنواره امام رضا(ع) فعالیت کنیم، چرا که این جشنواره هم از حمایت مردم برخوردار است و هم ردیف بودجه مشخص دارد. ضمن اینکه نگاه به این جشنواره بالاتر از انجام وظیفه و کاری معنوی است.

معاون مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفکیک‌کردن جشنواره مطبوعات با خبرگزاری‌ها را در جشنواره امام رضا(ع) اتفاقی فرخنده تلقی کرد و افزود: به متولیان جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها هم ابلاغ می‌کنیم که هنگام بررسی آثار، یک نسخه از آثار مرتبط با جشنواره امام رضا(ع) را جدا کنند تا در جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی شرکت داده شوند.

محمدزاده در پایان سخنان خود بر جدی‌گرفتن عرصه وبلاگ‌نویسی از سوی برگزارکنندگان جشنواره امام رضا(ع) تأکید کرد.

از دیگر حاضران در این نشست می‌توان به «پدرام پاک‌آیین» مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، «حجت‌الاسلام محمدحسین پیریایی» مشاور معاون مطبوعاتی، «حمید حاذق نیکرو» مدیرکل و «محمد حسن‌پور» معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان گیلان و «محمدصادق افراسیابی» معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و زهرا سروآزاد مسئول دبیرخانه جشنواره امام رضا(ع) اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، در یازدهمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) آثار مرتبط با فرهنگ رضوی در دو بخش مکتوب و برخط تقسیم‌بندی شده‌اند که اداره‌کل ارشاد استان گیلان متولی بخش«روزنامه‌ها و مطبوعات» و اداره کل ارشاد استان تهران متولی بخش «خبرگزاری‌ها و نشریات الکترونیک» است. علاقه‌مندان برای شرکت در هر یک از این جشنواره‌ها می‌توانند تا مردادماه به سایت «شمس طوس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها