امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39260
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 62
«محمدرضا مصیب‌زاده» معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش دولت دهم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود ...

«محمدرضا مصیب‌زاده» معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش دولت دهم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه گسترش مدارس قرآنی یکی از آرزوی‌های جامعه قرآنی است، گفت: در سال‌های اخیر وزارت آموزش و پروش با گسترش فعالیت‌های قرآنی در مدارس سعی در انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت آن‌ها داشت که خوشبختانه تاحدودی نیز موفق عمل کرد.

وی با بیان اینکه در مدارس قرآنی از بهترین کادرآموزشی استفاده شده است تا قرآن‌آموزان بتوانند ارتباط بهتری با مربیان داشته باشند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 11 هزار مدرسه قرآنی مشغول به فعالیت هستند که با برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی قرآنی سعی در ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه دارند.

مصیب‌زاده با اشاره به سطح‌بندی مدارس قرآنی برای آموزش قرآن به دانش‌آموزان اظهار داشت: از سه سال گذشته مدارس تخصصی قرآن زیر نظر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و کمیسیون آموزش عمومی فرهنگ قرآنی راه‌اندازی شد تا منویات مقام معظم رهبری را زودتر محقق کند.

معاون قرآن اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در دولت دهم با اشاره به تربیت بیش از 5 هزار مربی قرآن در سال گذشته تصریح کرد: برنامه‌های قرآنی راهی به سوی گسترش فرهنگ قرآنی است به همین دلیل افزایش مدارس قرآنی در پیشبرد اهداف کشور از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین امیدواریم توجه به فعالیت‌های قرآنی مدارس در اولویت فعالیت‌های آموزش و پرورش دولت یازدهم باشد.

 انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها